Засідання Виконавчого комітету ВАДА в Стамбулі 14 вересня 2021 року

Засідання Виконавчого комітету ВАДА в Стамбулі 14 вересня 2021 року

14 вересня поточного року в Стамбулі Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) провів третє за рік засідання, де прийняв низку важливих рішень.

Зокрема комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) визнав вісім організацій, що не відповідають Всесвітньому антидопінговому кодексу, повідомляється на сайті ВАДА. Шість організацій — Міжнародна федерація баскетболу глухих, Німецьке товариство національної антидопінгової організації Бельгії, Міжнародна федерація гирьового спорту, Національні антидопінгові організації Чорногорії, Румунії та Таїланду — не змогли повністю ввести в дію нову версію Кодексу, що набула чинності 1 січня 2021 року, через свої антидопінгові правила та/або через законодавства своїх держав. Також антидопінговому кодексу не відповідають національні антидопінгові організації КНДР і Індонезії через невідповідність своїх антидопінгових програм. У згадуваних восьми організацій є 21 день, щоб оскаржити рішення ВАДА. Крім того, Виконавчий комітет ВАДА надав чотири місяці для виправлення ситуації з невідповідністю Кодексу десятьом національним антидопінговим організаціям, а саме: Греції, Ірану, Латвії, Нідерландів, Португалії, Іспанії, Узбекистану та брюссельській, фламандській і французькій спільнотам Бельгії.

Виконавчий комітет ВАДА також ухвалив наступні рішення:

— затвердив Список заборонених речовин і методів на 2022 рік.

Внесені зміни будуть опубліковані до 1 жовтня 2021 року, а список набере чинності з 1 січня 2022 року. Агентство відзначає, що було схвалено проведення наукового огляду канабісу в 2022 році. Наразі канабіс включений в список заборонених речовин і збереже цей статус у 2022 році.

— заборонив спортсменам доступ в реальному часі до гематологічних даних їх біологічного паспорта в системі антидопінгового контролю ADAMS, оскільки деякі атлети використовували дані з системи для регулювання своєї допінг-схеми та уникнення виявлення.

Дані розслідування «Operation Aderlass» показали, що деякі спортсмени могли відслідковувати ці дані в ADAMS за допомогою допоміжного персоналу, щоб відкалібрувати свою допінгову стратегію й уникнути виявлення. Відповідно до Міжнародного стандарту захисту конфіденційності та персональних даних (ISPPPI), а також законів про конфіденційність і захист даних, спортсмени зберігають право доступу до своєї особистої інформації, але це право не вимагає, щоб дані були доступні безпосередньо або негайно через ADAMS. Спортсмени, як і раніше, зможуть подавати запит до відповідної антидопінгової організації на отримання копії своїх даних по крові відповідно до Міжнародного стандарту захисту конфіденційності та персональних даних.

— надав статус кандидата антидопінговій лабораторії Шанхая, розташованої в Університеті спорту в Шанхаї, яка тепер для отримання акредитації буде перевірятися на відповідність Міжнародному стандарту для лабораторій.

— затвердив рекомендації щодо фінансування дослідницьких пропозицій для конкурсу ВАДА на наукові дослідження в 2021 році. Загалом для фінансування було відібрано 24 проекти з 66 отриманих пропозицій на загальну суму 2 807 434 доларів США. Детальна інформація про ці проекти буде опублікована на веб-сайті ВАДА в найближчі місяці після підписання індивідуальних контрактів.

Наступне засідання Виконавчого комітету ВАДА відбудеться 24 листопада в Парижі.

Comments are closed.