Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту розглянув проєкт Закону України про антидопінгову діяльність у спорті

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту розглянув проєкт Закону України про антидопінгову діяльність у спорті

3 березня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, на якому було розглянуто проєкт Закону про антидопінгову діяльність у спорті (реєстр.номер 5099, Кабінет Міністрів України).

Законопроєктом пропонується визначити:

  • правові та організаційні умови запобігання допінгу в Україні;
  • обов’язки відповідних закладів, установ та організацій щодо профілактики застосування й розповсюдження допінгу в спорті.

Враховуючи набуття чинності нової редакції Кодексу з січня 2021, питання про оновлення антидопінгового законодавства України є надзвичайно актуальним.

Під час обговорення проєкту Закону члени Комітету підтримали Урядову ініціативу щодо оновлення антидопінгового законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів. Водночас, на думку членів Комітету, у законопроєкті є низка недоліків, частина яких підтверджується зауваженнями Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. Члени Комітету зазначили, що в правовому полі України відсутнє таке правове поняття, як Всесвітній антидопінговий кодекс. Верховною Радою України ратифікована Міжнародна конвенція про боротьбу з допінгом у спорті (далі — Конвенція), розроблена на основі Всесвітнього антидопінгового кодексу. Кодекс є додатком 1 до Конвенції, однак, відповідно до статті 4 Конвенції, не є невід’ємною частиною цієї Конвенції та не встановлює для держав-учасниць жодних міжнародно-правових зобов’язань. З іншого боку, згідно з цією ж статтею, держави-учасниці зобов’язуються дотримуватися принципів Кодексу як основи для вживання заходів у сфері законодавства, нормативного регулювання, політики й адміністративної практики.

Тому, на думку членів Комітету, положення законопроєкту про побудову державної політики з антидопінгової діяльності у спорті на засадах дотримання, зокрема, принципів Кодексу мають бути відредаговані відповідно до зауважень Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та погоджені із Головним юридичним управлінням Апарату ВРУ.

Комітет прийняв рішення: за результатами розгляду в першому читанні проєкт Закону України про антидопінгову діяльність у спорті (реєстр. номер 5099), поданий Кабінетом Міністрів України, рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

За матеріалами сайту Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.

Comments are closed.