Загальноосвітня антидопінгова лекція для тренерського складу Національної федерації кікбоксингу України WAKO

Загальноосвітня антидопінгова лекція для тренерського складу Національної федерації кікбоксингу України WAKO

29 січня поточного року в межах Всеукраїнського тренерського семінару Національної федерації кікбоксингу України WAKO відбулася загальноосвітня антидопінгова лекція, присвячена важливим аспектам діяльності допоміжного персоналу спортсмена (ДПС) з огляду на проблематику чистого спорту. Учасниками заходу стали більше 100 осіб – представників Федерації.

Проведена лекція складалася з 4 частин і включала наступні важливі теми:

  1. Важливість освіти в боротьбі з допінгом.
  2. Організація антидопінгової діяльності.
  3. Що таке допінг?
  4. Процедури допінг-контролю.

У першій частині йшлося про роль освіти в просуванні чистого спорту та роль власне допоміжного персоналу у формуванні морально-етичних якостей спортсменів, прищеплюванні їм цінностей та формуванні їхнього світогляду. Далі в лекції розглянули структуру світового антидопінгового руху, її рівні, загальні правила підпорядкування та пріоритети. Слухачі дізналися, як саме відбувається управління антидопінговою діяльністю на місцевому та світовому рівнях, а також хто саме може здійснювати вплив на спортсменів та їхній допоміжний персонал.

Третя частина лекції була присвячена сучасному визначенню поняття допінгу, порушенням антидопінгових правил (особливо тих, що стосуються ДПС), Забороненому списку в актуальній редакції, дозволам на терапевтичне використання та – що надзвичайно важливо! – питанням прав і обов’язків допоміжного персоналу спортсмена, зокрема тренерів.

Висвітлення етапів та особливостей процедури тестування відбулося в четвертій частині заходу. Присутні долучилися до покрокового розбору процедури, а також були докладно ознайомлені зі своїми роллю, правами та обов’язками як представників спортсмена під час тестування. Зокрема, йшлося про формування правильного сприймання та розуміння важливості тестування у свідомості спортсменів, а також про роль тренера в цьому процесі.

Наостанок слухачі дізналися, які джерела можуть бути корисними у набутті антидопінгових знань, ще раз обговорили важливість залучення допоміжного персоналу спортсменів у справу захисту чистого спорту, провели сесію питань і відповідей, а також пройшли фінальне опитування, яке продемонструвало надзвичайно високий рівень засвоєння матеріалу та неабияку зацікавленість учасників.

Comments are closed.