Загальноосвітній антидопінговий семінар

Загальноосвітній антидопінговий семінар

Важко переоцінити важливість знань для будь-якої галузі людської діяльності. Кожен, хто хоче чогось досягнути, повинен невпинно працювати і розширювати свій світогляд і так, щабель за щаблем, підніматися все вище й вище.

Чи є важливою антидопінгова освіта для спортсмена? Так, безумовно. Прагнучи долати й перемагати, жоден атлет не повинен забувати про чесність і чистоту – свою і того виду спорту, в якому він змагається, а отже, має постійно поглиблювати свої знання, щоб ані свідомо, ані мимовільно не порушувати правила.

Одним із найважливіших завдань НАДЦУ є залучення якомога більшої кількості спортсменів до освітніх антидопінгових програм, тому сьогодні для спортсменів-легкоатлетів і тренерів групи метань на платформі Zoom відбувся загальноосвітній антидопінговий семінар, покликаний висвітлити основні і найважливіші проблеми антидопінгу, а також долучити присутніх до необхідних знань.

На семінарі піднімалося важливе питання деяких прогалин в антидопінговій освіті у спортивному середовищі. Спікер НАДЦУ коротко окреслив коло необхідних проблем і докладно та змістовно виклав найважливіші норми та правила, необхідні як спортсменам, так і їхньому допоміжному персоналу. Зокрема, йшлося про Всесвітній антидопінговий кодекс – основний нормативний документ, структуру та коло відповідальності антидопінгових організацій в усьому світі;  було розглянуто поняття допінгу, основні види порушень антидопінгових правил, зроблений огляд Забороненого списку 2021; також піднімалося питання визначення та правильності дій при поданні дозволу на терапевтичне використання, згадувалися ризики використання добавок і спортивного харчування з огляду на антидопінгові правила. Наприкінці семінару був зроблений стислий огляд наявних освітніх програм та ресурсів ВАДА.

Comments are closed.