Загальноосвітній антидопінговий семінар для Союзу гирьового спорту України

Загальноосвітній антидопінговий семінар для Союзу гирьового спорту України

2 вересня поточного року на базі Палацу Спорту України відбувся виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар, присвячений Чемпіонату України з гирьового спорту серед дорослих, молоді та ветеранів. У ньому взяли участь близько 50 осіб – спортсмени та представники допоміжного персоналу спортсменів.

Проведений семінар складався з 5 частин, кожна з яких окреслювала певне коло антидопінгових проблем і висвітлювала найбільш важливі аспекти. У першій частині йшлося про цінності спорту, загальну мету антидопінгової діяльності, структуру, завдання та роботу різнорівневих антидопінгових організацій і про основні нормативні документи, що регулюють цю роботу.

У другій частині покроково й докладно була розкрита сутність і значення поняття «допінг», зроблений огляд усіх 11 порушень антидопінгових правил (ПАДП), розкрито питання відповідальності та обов’язків спортсменів та їхнього допоміжного персоналу. Особливу увагу лекторка НАДЦУ зосередила на розумінні порушень та шляхах їх уникнення.

Окрема частина лекції стосувалася не менш важливої проблеми — прав спортсменів. Слухачі були ознайомлені зі своїми правами і розглянули їх на прикладах з огляду на антидопінгові правила.

Четверта частина повністю була присвячена питанню вживання харчових добавок. Учасники семінару дізналися про те, чим, власне, є харчові добавки, пригадали основні ризики, що виникають при їхньому вживанні, і отримали корисні поради для мінімізації цих ризиків.

В останній частині лекції основна увага була зосереджена на практичній роботі, унаочненні та закріпленні викладених матеріалів. Слід відзначити активну роботу всіх присутніх, що засвідчила неабияку зацікавленість спортсменів та їхнього допоміжного персоналу в набутті антидопінгових знань і продемонструвала прекрасне засвоєння матеріалу.

Отже, у проведеному семінарі присутнім було все, що необхідно знати кожному спортсмену для його власної безпеки та для збереження чистого спорту. Крім того, наостанок доповідачкою був зроблений важливий огляд доступних корисних інформаційних і освітніх ресурсів для уточнення спірних питань та продовження антидопінгового навчання.

Слід відзначити неабияку зацікавленість слухачів у викладеному матеріалі, що дозволяє висловити сподівання на подальшу результативну спільну працю.

 

 

Comments are closed.