Загальноосвітній антидопінговий семінар для медичних працівників Української хокейної ліги (УХЛ)

Загальноосвітній антидопінговий семінар для медичних працівників Української хокейної ліги (УХЛ)

23 вересня у приміщенні CAPS Business School у м. Київ відбувся змішаний (очний і із залученням платформи Zoom) загальноосвітній семінар для медичних працівників УХЛ. Захід був проведений у рамках співпраці Федерації хокею України та Національного антидопінгового центру.

Семінар здебільшого був присвячений питанням, найбільш актуальним для медичних працівників команди, і складався з наступних розділів:

  1. Організація антидопінгової діяльності.
  2. Визначення допінгу.
  3. Огляд Забороненого списку 2021.
  4. Небезпека вживання біологічно активних добавок.
  5. Дозвіл на терапевтичне використання.
  6. Процедура тестування.

Після огляду загальних тем (зокрема учасникам розповіли про структуру та коло відповідальності антидопінгових організацій в усьому світі, Всесвітній антидопінговий кодекс, а також розглянули питання сучасного визначення поняття «допінг») лектор НАДЦУ докладно і змістовно розкрив усі особливості роботи із Забороненим списком з огляду на специфіку роботи медичного персоналу.

Достатньо уваги було присвячено проблемі використання біологічно активних та харчових добавок – мова йшла про ризик забруднення добавок забороненими речовинами і можливі наслідки вживання контамінованих засобів спортсменами. Також учасники семінару розглянули всі можливі способи убезпечення своїх підопічних у тих випадках, коли застосування добавок є необхідним.

Значна частина лекції стосувалася важливого саме для спортивних медичних працівників питання дозволу на терапевтичне використання. Слухачі покроково розглянули всі етапи подання на дозвіл і обговорили всі можливі складнощі та проблеми, що можуть виникнути під час цього процесу.

І останньою теоретичною частиною заходу став детальний огляд процедури тестування – її нюансів та етапів, а також ролі допоміжного персоналу спортсмена в цій процедурі.

На завершення семінару відбулася жвава дискусія учасників з оповідачем, де кожний бажаючий поставив важливі питання з розглядуваних тем і отримав змістовні відповіді на них.

Дуже приємно відзначити неабияку зацікавленість представників медичної спільноти Федерації хокею України у набутті антидопінгових знань, тож НАДЦУ висловлює сподівання на подальшу не менш результативну співпрацю.

Comments are closed.