Загальноосвітній антидопінговий семінар для медичних працівників Української хокейної ліги (УХЛ)
23 вересня у приміщенні CAPS Business School у м. Київ відбувся змішаний (очний і із залученням платформи Zoom) загальноосвітній семінар для медичних працівників УХЛ. Захід був проведений у рамках співпраці Федерації хокею України та Національного антидопінгового центру.
Семінар здебільшого був присвячений питанням, найбільш актуальним для медичних працівників команди, і складався з наступних розділів:
- Організація антидопінгової діяльності.
- Визначення допінгу.
- Огляд Забороненого списку 2021.
- Небезпека вживання біологічно активних добавок.
- Дозвіл на терапевтичне використання.
- Процедура тестування.
Після огляду загальних тем (зокрема учасникам розповіли про структуру та коло відповідальності антидопінгових організацій в усьому світі, Всесвітній антидопінговий кодекс, а також розглянули питання сучасного визначення поняття «допінг») лектор НАДЦУ докладно і змістовно розкрив усі особливості роботи із Забороненим списком з огляду на специфіку роботи медичного персоналу.
Достатньо уваги було присвячено проблемі використання біологічно активних та харчових добавок – мова йшла про ризик забруднення добавок забороненими речовинами і можливі наслідки вживання контамінованих засобів спортсменами. Також учасники семінару розглянули всі можливі способи убезпечення своїх підопічних у тих випадках, коли застосування добавок є необхідним.
Значна частина лекції стосувалася важливого саме для спортивних медичних працівників питання дозволу на терапевтичне використання. Слухачі покроково розглянули всі етапи подання на дозвіл і обговорили всі можливі складнощі та проблеми, що можуть виникнути під час цього процесу.
І останньою теоретичною частиною заходу став детальний огляд процедури тестування – її нюансів та етапів, а також ролі допоміжного персоналу спортсмена в цій процедурі.
На завершення семінару відбулася жвава дискусія учасників з оповідачем, де кожний бажаючий поставив важливі питання з розглядуваних тем і отримав змістовні відповіді на них.
Дуже приємно відзначити неабияку зацікавленість представників медичної спільноти Федерації хокею України у набутті антидопінгових знань, тож НАДЦУ висловлює сподівання на подальшу не менш результативну співпрацю.