Загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації регбі України

Загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації регбі України

2 грудня відбувся загальноосвітній антидопінговий семінар для спортсменів та представників допоміжного персоналу спортсменів Федерації регбі України. Він був проведений у форматі онлайн-конференції на платформі Zoom і присвячувався основним важливим антидопінговим поняттям, визначенням та процедурам.

Слухачі були ознайомлені зі структурою, основними нормативними документами та повноваженнями антидопінгових організацій у всьому світі, розглянули сучасне визначення поняття допінгу та 11 порушень антидопінгових правил, обговорили шляхи уникнення порушень та морально-етичні аспекти дотримання антидопінгового законодавства. Також багато уваги було приділено Забороненому списку 2022 – лекторка НАДЦ зробила огляд основних змін та доповнень цього документу, що набудуть чинності з 1 січня 2022 року, докладно ознайомила учасників семінару з особливостями роботи зі Списком і наголосила на необхідності вільного вміння ним користуватися.

Основна ж частина семінару була присвячена правам і обов’язкам кожного учасника спортивного руху з огляду на антидопінгове законодавство, а також питанням, надзвичайно важливим не тільки для кар’єри, але й для здоров’я спортсмена. Саме з цих позицій слухачам були подані та розкриті наступні важливі теми:

  • принцип об’єктивної відповідальності спортсмена;
  • особливості, небезпека, ризики та шляхи мінімізації цих ризиків при вживанні харчових добавок;
  • правила подання заявок на терапевтичне використання;
  • покроковий огляд процедури тестування.

Наостанок учасникам були представлені основні джерела й корисні ресурси, важливі для здобуття антидопінгових знань, уникнення ненавмисних порушень і поглиблення розуміння важливості та необхідності антидопінгової діяльності.

НАДЦ України висловлює сподівання, що проведений семінар сприятиме подальшій співпраці Центру та Федерації регбі задля збереження духу спорту та вибудовування середовища, вільного від допінгу, для кожного спортсмена.

Comments are closed.