Загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації легкої атлетики України (група метань)

Загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації легкої атлетики України (група метань)

8 жовтня 2021 року в м. Мукачево відбувся загальноосвітній антидопінговий семінар для національної збірної команди України (група метань) і учасників 1-го етапу Кубку України з метань 2022 р. Всеукраїнських змагань з метань пам’яті ЗТУ Є. Сюча. Учасниками заходу стали близько 50 спортсменів і представників допоміжного персоналу спортсмена.

Початок лекції був присвячений структурі світового антидопінгу: основним керівним установам, що на різних рівнях здійснюють повноваження над спортсменами, і найважливішим документам, які визначають та окреслюють антидопінгове законодавство. Далі учасники пригадали права, обов’язки, ролі та відповідальності спортсменів та їхнього допоміжного персоналу. Учасники семінару обговорили поняття «допінг» та розглянули всі 11 порушень антидопінгових правил, які наразі й становлять це поняття, а також всі можливі заходи для їхнього уникнення.

Наступна частина оповіді була присвячена важливому документу антидопінгового законодавства — Забороненому списку 2021 — та особливостям користування ним. Також учасники дізналися про майбутні зміни у Списку, що набудуть чинності у 2022 році, згадали кроки, які мають бути зроблені для перевірки безпеки лікарських засобів. Лекторка НАДЦ також окреслила проблематику та нагадала про приховану небезпеку вживання харчових добавок.

Поза увагою не залишилася й процедура подання на дозвіл для терапевтичного використання, а також особливості перебігу процедури тестування спортсменів. Слухачі пригадали права та обов’язки кожного учасника процедури, а також все, що слід знати для уникнення порушень.

Заключна частина лекції становила собою важливе обговорення, в якому присутні торкнулися питання права кожного спортсмена на якісну антидопінгову освіту, був зроблений короткий огляд доступних і надзвичайно важливих джерел антидопінгової освіти, у розробці та розвитку яких також активно бере участь і Національний антидопінговий центр України.

Загалом семінар відбувся в надзвичайно приємній атмосфері, і, сподіваємося, допоміг представникам збірної перед важливим спортивним заходом.

Comments are closed.