Заборонений список 2022 вступив в дію!

Заборонений список 2022 вступив в дію!

Хочемо нагадати спортсменам та всім іншим зацікавленим сторонам, що Список заборонених речовин і методів (Список) 2022 року набув  чинності 1 січня. Список на 2022 рік був затверджений Виконавчим комітетом WADA (ExCo) під час його засідання 14 вересня 2021 року та вперше опублікований 30 вересня 2021 року.

Список є одним із восьми міжнародних стандартів, що є обов’язковими для всіх держав, які підписали Всесвітній антидопінговий кодекс (Кодекс). Він визначає, які речовини та методи заборонені як на змаганнях, так і поза ними, а які речовини заборонені в окремих видах спорту.

Основні модифікації

Будь ласка, зверніть особливу увагу, що основні зміни 2022 року включають наступне:

  1. Глюкокортикоїди

Всі ін’єкційні шляхи введення глюкокортикоїдів під час змагального періоду тепер будуть заборонені. Приклади ін’єкційних шляхів введення включають: внутрішньовенний, внутрішньом’язовий, периартикулярний, внутрішньосуглобовий, перитендинозний, внутрішньосухожильний, епідуральний, інтратекальний, інтрабурсальний, внутрішньовогнищевий (наприклад внутрішньокелоїдний), внутрішньошкірний та підшкірний.

Для уточнення: пероральне введення глюкокортикоїдів, яке залишається забороненим під час змагань, включає, зокрема, оромукозальний, щічний, ясенний та сублінгвальний шляхи.

Інші шляхи введення (включаючи інгаляційний та місцеві: дентальний-інтраканальний, шкірний, інтраназальний, офтальмологічний та періанальний) не заборонені при застосуванні в межах  дозволеного виробником дозування  та за терапевтичними показаннями.

Якщо існує підтверджена медична необхідність  у застосуванні глюкокортикоїдів, спортсмен може подати заявку на дозвіл на терапевтичне використання (ДТВ). У разі несприятливого результату аналізу (AAF) під час змагань, спортсмен може подати заявку на ретроактивний ДТВ, як це передбачено відповідними правилами.

  1. Бета-2 агоністи – дозування сальбутамолу

Що стосується сальбутамолу, то добові інтервали дозування змінюються до 600 мкг упродовж 8 (восьми) годин, починаючи з моменту прийому будь-якої дози (раніше 800 мкг упродовж 12 годин). Це необхідно для зниження ризику будь-якого  потенційного несприятливого результату аналізу після одночасного прийому високих доз. Загальна дозволена добова доза залишається на рівні 1600 мкг упродовж 24 годин. Для доз, що перевищують ці межі, слід отримати дозвіл на терапевтичне використання.

  1. Незатверджені речовини

До розділу S0 (Незатверджені речовини) Списку була включена речовина  BPC-157, яка є експериментальним пептидом, що продається як добавка. Він був включений до списку 2022 року після нещодавньої переоцінки його статусу.

Більш детально з переліком всіх змін до Забороненого списку (українською) можна ознайомитися тут.

Будьте здорові! Змагайтесь чесно!

Comments are closed.