Виїзний загальноосвітній семінар для збірної України з легкої атлетики

Виїзний загальноосвітній семінар для збірної України з легкої атлетики

Вчора, 1 липня, відбувся виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар перед Чемпіонатом Європи з легкої атлетики серед молоді (Таллінн, Естонія). Захід був проведений на базі готелю «Дніпро» у м. Черкаси під час навчально-тренувальних зборів для збірної команди України. На семінарі були присутні понад 40 осіб (спортсмени та допоміжний персонал). Варто відзначити, що структура цього загальноосвітнього семінару, проведеного для Федерації легкої атлетики, відрізнялася від подібних попередніх заходів, адже разом із загальними знаннями висвітлювала певні важливі нюанси, характерні саме для майбутнього Чемпіонату.

На початку лекції учасники ще раз згадали структуру світового антидопінгу, перерахували основні керівні установи, що на різних рівнях здійснюють повноваження над спортсменами, коротко розглянули основні документи, які визначають та окреслюють антидопінгове законодавство. Далі лекторка НАДЦУ докладно висвітлила права, обов’язки, ролі та відповідальності спортсменів та їхнього допоміжного персоналу на великих спортивних заходах і нагадала, що спортсмени-легкоатлети міжнародного рівня підпорядковуються антидопінговим правилам Всесвітньої легкої атлетики.

Учасники семінару пригадали сучасне розуміння поняття «допінг» та перерахували всі 11 порушень антидопінгових правил, які наразі й становлять це поняття. Звичайно ж, кожне з 11 порушень було докладно розібрано й обговорені все можливі заходи для їхнього уникнення.

Значна частина семінару була присвячена важливому документу антидопінгового законодавства: Забороненому списку 2021 та особливостям користування ним. Також учасники дізналися, чим саме цьогорічний список відрізняється від видань попередніх років, що нового було доданого до нього, згадали кроки, які мають бути зроблені для перевірки безпеки лікарських засобів. Поза увагою не залишилася й процедура подання на дозвіл для терапевтичного використання, окремо докладно були згадані особливості та ризики використання харчових добавок для спортсмена.

Далі лекторка пригадала особливості перебігу процедури тестування спортсменів, перелічила права та обов’язки кожного учасника процедури та пояснила, які важливі речі слід знати, щоб уникнути порушень. А для унаочнення цієї теми і більш зрозумілого тлумачення кожного етапу процесу тестування було використано анімаційну стрічку від Міжнародного агентства з тестувань (ITA), виконану в стилістиці загальновідомих японських коміксів манга.

Заключна частина лекції становила собою важливе обговорення, в якому присутні торкнулися питання права кожного спортсмена на якісну антидопінгову освіту, був зроблений короткий огляд доступних і надзвичайно важливих джерел антидопінгової освіти, у розробці та розвитку яких також активно бере участь і Національний антидопінговий центр України.

Загалом семінар відбувся в надзвичайно приємній атмосфері, і, сподіваємося, допоміг представникам збірної перед важливим спортивним заходом.

Comments are closed.