Виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації велосипедного спорту на чемпіонаті України

Виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар для Федерації велосипедного спорту на чемпіонаті України

У неділю 4 липня у м. Святогірськ Донецької області відбувся виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар для молодших представників Федерації велосипедного спорту України та їхнього допоміжного персоналу. Цього разу слухачами курсу стали понад 80 спортсменів та тренерів Федерації.

Освітній захід проводився під час проведення чемпіонату України в олімпійських видах програм (юнаки, дівчата, молодші юнаки, молодші дівчата) з велосипедного спорту (шосе), що, безумовно, було надзвичайно доречно і певним чином унаочнило викладений матеріал.

Як і завжди, насамперед учасники семінару обговорили надзвичайну важливість освіти для їхнього професійного зростання як спортсменів, особливо коли шлях у спорті тільки починається. Лекторка розповіла про структуру та ролі кожної складової у світовій структурі антидопінгових організацій, зробила короткий огляд найважливіших для спортсменів аспектів.

Наступним кроком став розділ про 11 порушень антидопінгових правил. Учасники докладно розглянули кожне з них, обговорили їхні особливості та певні нюанси і важливі уточнення, торкнулися також способів уникнення таких порушень. Наприкінці цієї частини лекції відбулася коротенька, але дуже жвава вікторина, участь в якій взяли ледь не всі слухачі, які, до речі, продемонстрували дуже високий ступінь засвоєння матеріалу.

Надалі лекторка НАДЦУ розглянула Заборонений список 2021, його особливості та способи користування ним, закцентувала увагу на важливості правильного оформлення дозволу на терапевтичне використання і наголосила на надзвичайно важливому аспекті антидопінгової безпеки: не вживати жодних ліків за само призначенням, навіть якщо на перший погляд вони здаються цілком безпечними. Також учасники дізналися про ризики вживання БАДів, спортивного харчування та харчових добавок і способи мінімізації цих ризиків.

Частина семінару була присвячена покроковому розгляду процедури тестування та важливості його для кожного спортсмена. На лекції також наголосили на розумінні рутинності процедури і на тому, що не слід вважати тестування дратуючим фактором, оскільки воно надзвичайно необхідне для збереження чистоти спорту.

Наостанок слухачам ще раз наголосили про важливість освіти і самоосвіти для забезпечення рівних умов у спорті всім спортсменам, нагадали, що недостатність знань може призвести до прикрих ненавмисних порушень, і розповіли про наявні доступні ресурси для самоосвіти. Також юним спортсменам розповіли про етичні аспекти й особисту відповідальність щодо недопущення вживання допінгу та важливість своєчасного інформування про вживання допінгу на сайті НАДЦУ та платформі SpeakUP!

Проведений семінар показав високу активність і сприйнятливість молодих спортсменів до питань антидопінгової боротьби та захисту чистого спорту. Сподіваємося на наступні не менш продуктивні зустрічі!

Comments are closed.