Виїзний антидопінговий семінар для Федерації велосипедного спорту України, день другий. Загальноосвітня лекція для спортсменів

Виїзний антидопінговий семінар для Федерації велосипедного спорту України, день другий. Загальноосвітня лекція для спортсменів

Сьогодні відбувся другий антидопінговий семінар НАДЦУ з виїзної серії для Федерації велоспорту України, і проведений він був для спортсменів.

Наголосивши на необхідності та надзвичайній важливості освіти для кожного, хто бажає досягти успіху в спорті, спікерка НАДЦУ ознайомила учасників семінару з важливими поняттями та визначеннями антидопінгового законодавства, зі структурою та особливостями роботи антидопінгових установ, з тим, як саме ці установи захищають чистий спорт і право кожного спортсмена на рівні умови.

Далі в лекції йшлося про визначення та складові поняття «допінг», були детально розглянуті всі 11 порушень антидопінгових правил і надані необхідні відомості для уникнення таких порушень. Також учасники семінару розглянули процедуру подання дозволу на терапевтичне використання, а саме етапи, особливості й часові терміни, пов’язані з поданням, обговорили ретроактивні дозволи й розібрали необхідні дії за виникнення потреби в медичній допомозі. Багато часу було приділено питанню вживання ліків з огляду на Заборонений список та огляду особливостей користування ним (і докладно пояснено, що саме міститься за назвою «Заборонений список»). Слухачам нагадали, що дуже важливо не використовувати ліки за самопризначенням і завжди звертатися за консультацією до лікаря або відповідного медичного закладу; пояснили, як треба діяти за необхідності вживання медикаментів; розповіли про надзвичайно корисний інструмент перевірки ліків, який, до речі, використовується на цьогорічних Олімпійських іграх, — Global DRO — і наголосили на важливості його використання. Крім того, лекторка торкнулася питання безпеки використання харчових добавок, спортивного харчування та БАДів.

Чимало часу було приділено важливому питанню збереження духу спорту і чистого спорту. Спортсменам розповіли про провідну роль особистої участі в недопущенні вживання допінгу, обговорили важливість персональної відповідальності й повідомили про платформу SpeakUP!, покликану допомогти в боротьбі з допінгом. Також був зроблений огляд доступних освітніх засобів, які створені для поглиблення антидопінгових знань кожного бажаючого, і роздані інформаційні буклети НАДЦУ з найбільш важливою інформацією щодо захисту від допінгу.

Окремо хочеться відзначити надзвичайний інтерес і глибоку зацікавленість у розширенні своїх знань з боку спортсменів, присутніх на семінарі, і подякувати їм за це. Під час заходу слухачам було запропоновано пройти тести на знання антидопінгових правил, всі ці тести було виконано на високому рівні, а автори найбільш визначних відповідей були нагороджені заохочувальними призами.

 

Comments are closed.