Виїзний антидопінговий семінар для Федерації біатлону України

Виїзний антидопінговий семінар для Федерації біатлону України

13 серпня на базі ПНЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з лижного спорту» Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» відбувся виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар. Учасниками його стали 90 осіб – спортсмени та представники допоміжного персоналу спортсменів Федерації біатлону України.

Особливістю проведеного семінару стало те, що він став результатом співпраці Національного антидопінгового центру України та Японського антидопінгового агентства (JADA). Співробітники НАДЦУ імплементували до поточної антидопінгової програми найбільш цікаві елементи JADA освітньої програми Real Champion Education Package, що дозволило краще унаочнити та розширити поданий матеріал.

Структура семінару складалася з п’яти кроків. Перші три кроки – це основний блок знань, в якому викладено наступне:

  • цінності спорту та мета антидопінгової діяльності;
  • відповідальність спортсменів і 11 порушень антидопінгових правил;
  • права спортсменів.

У кожній частині лекторка НАДЦУ докладно розповіла все, що необхідно знати кожному спортсмену для його власної безпеки та для збереження чистого спорту, пояснила основні терміни та визначення.

Четвертий крок семінару висвітлив проблемні питання вживання харчових добавок. Лекторка розповіла про те, чим, власне, є харчові добавки, перерахувала основні ризики, що виникають про їхньому вживанні, і дала корисні поради для мінімізації цих ризиків.

П’ятий крок був присвячений унаочненню та закріпленню викладеного матеріалу за допомогою прикладів та опитувань. Слід відзначити активну роботу всіх представників Федерації біатлону, яка засвідчила неабияку зацікавленість спортсменів та їхнього допоміжного персоналу у набутті антидопінгових знань і засвідчила прекрасне засвоєння матеріалу.

І наостанок вже традиційно доповідачкою був зроблений короткий, але змістовний огляд доступних важливих і корисних ресурсів для уточнення спірних питань та продовження антидопінгової освіти.

Загалом семінар був дуже тепло сприйнятий слухачами і засвідчив, що спортивна спільнота України прагне долучитися до знань і робить зустрічні кроки для розвитку чистого спортивного середовища та убезпечення спортсменів від допінгу.

Comments are closed.