Всесвітнє антидопінгове агентство ініціює внесення змін і доповнень до Всесвітнього антидопінгового кодексу та Міжнародних стандартів

Всесвітнє антидопінгове агентство ініціює внесення змін і доповнень до Всесвітнього антидопінгового кодексу та Міжнародних стандартів

Беручи до уваги необхідність вдосконалення антидопінгової роботи та консолідації зусиль у боротьбі за чистий спорт, Всесвітнє антидопінгове агентство ініціювало внесення змін і доповнень до Всесвітнього антидопінгового кодексу та Міжнародних стандартів ВАДА.

З цією метою створено 9 робочих редакційних груп, які опрацюють зауваження і пропозиції до  Всесвітнього антидопінгового кодексу та 8 Міжнародних стандартів.

Редакційні групи сформовано у складі представників ВАДА та національних антидопінгових організацій, а також міжнародно визнаних незалежних експертів і фахівців з антидопінгової роботи.

До підготовки оновлених редакцій Кодексу та Міжнародних стандартів залучено також співробітників НАДЦ, які працюватимуть у чотирьох робочих групах із внесення змін до Міжнародного стандарту з тестування, Міжнародного стандарту з обробки результатів, Міжнародного стандарту з розслідувань та Міжнародного стандарту з відповідності Кодексу.

Очікується, що оновлені редакції Кодексу та Міжнародних стандартів будуть розглянуті та  затвердженні в листопаді 2025 р. в м. Пусан (Республіка Корея) на шостій Всесвітній конференції з питань допінгу в спорті та набудуть чинності з 1 січня 2027 р.

Бажаємо нашим колегам успіху і сподіваємося, що їхній внесок у розбудову антидопінгового законодавства буде відчутним і корисним для міжнародної спортивної спільноти.

 

Довідково:

Всесвітній антидопінговий кодекс разом з 8 Міжнародними стандартами ВАДА – основні документи, які визначають і гармонізують антидопінгову політику, правила та норми для спортсменів і спортивних організацій.

Перший Кодекс було затверджено у січні 2003 р. під час Другої Всесвітньої конференції з допінгу в спорті в м. Копенгаген.

Відповідно до зобов’язання ВАДА, що Кодекс буде «живим» документом, який періодично вдосконалюватиметься,  в 2009, 2015 і 2021 рр. Кодекс і Міжнародні стандарти переглядалися міжнародною антидопінговою спільною.

Процес внесення змін у Кодекс та Міжнародні стандарти є спільною ініціативою підписантів, яка спрямована на подальше оновлення та вдосконалення цих документів з тим, щоб гарантувати їх ефективність у забезпеченні захищеності спортсмена та в боротьбі за чистий спорт.

Comments are closed.