Візит делегації Мінмолодьспорту та НАДЦ до Польського антидопінгового агентства

Візит делегації Мінмолодьспорту та НАДЦ до Польського антидопінгового агентства

3 та 4 листопада 2022 року делегація з України відвідала штаб-квартиру Польського антидопінгового агентства у Варшаві. Зустріч фахівців Міністерства молоді і спорту України та Національного антидопінгового центру з польськими колегами відбулася в рамках угоди про співпрацю, яку національні антидопінгові організації двох країн підписали раніше цього року. Зустріч проходила у форматі тренінгу, що дало можливість фахівцям з кожного напрямку антидопінгової діяльності отримати необхідні знання, корисні поради та практичні навички.

Розпочалася робота з доповіді керівника ПОЛАДА Міхала Ринковськи, який фахово розповів про структуру польської НАДО, ролі та відповідальність керівника, які забезпечують незалежність прийняття рішень у ході операційної діяльності, а також стратегію розподілу повноважень між співробітниками та як запобігати конфлікту інтересів. Крім того представники обох українських відомств отримали інформацію про розвиток міжнародної співпраці в сфері боротьби з допінгом в спорті та необхідність налагодження взаємодії між усіма зацікавленими сторонами у цій сфері на національному рівні.

Далі робота проводилася окремими групами відповідно до конкретного напрямку антидопінгової діяльності. Фахівці відділів планування тестувань, обробки результатів та розслідувань НАДЦ взаємодіяли з колегами з відповідних підрозділів ПОЛАДА. Також були обговорені питання налагодження ефективної співпраці між цими відділами, бо саме взаємодія цих підрозділів гарантує ефективне втілення в життя основних етапів антидопінгової програми кожної НАДО.

Ефективна боротьба з допінгом в спорті має на меті не лише знайти і покарати тих, хто порушує антидопінгові правила, а й попередити таку поведінку. Тому питання впровадження ефективної антидопінгової освітньої програми для різних цільових груп також обговорювалися.

Крім навчання кожен за своїм напрямком та отримання практичного досвіду, учасники тренінгу мали змогу відвідати польську антидопінгову лабораторію, яка має акредитацію ВАДА та повноваження здійснювати аналіз проб спортсменів. На даний час проби українських атлетів аналізуються саме у варшавській лабораторії, тому детальне знайомство з її роботою дасть можливість українським спеціалістам з антидопінгу повніше та чіткіше розуміння всіх процесів антидопінгової діяльності: від планування і здійснення тестування до аналізу проб і обробки їх результатів.

Завершився дводенний тренінг сесією «питання-відповіді», під час якої кожен учасник мав змогу поставити запитання та отримати вичерпні відповіді від фахівців однієї з найефективніших НАДО в Європі.

Comments are closed.