Відбувся щорічний симпозіум ВАДА

Відбувся щорічний симпозіум ВАДА

11-12 червня 2022 року Всесвітнє антидопінгове агентство скликало свій щорічний симпозіум у Лозанні, Швейцарія, який зібрав присутніми майже 600 делегатів та ще понад 200 учасників віддалено. Цьогорічна тема була зосереджена на тому, як антидопінгова спільнота може «підняти гру» для спортсменів у всьому світі.

Цей 16-й щорічний симпозіум після двох скасованих у 2020 та 2021 роках через пандемію COVID-19 зібрав спортсменів, Міжнародні спортивні федерації, представників урядів, національних та регіональних антидопінгових організацій, організаторів спортивних заходів, акредитованих ВАДА лабораторій та відділів обробки результатів за паспортами спортсменів, а також міжнародні ЗМІ та інші зацікавлені сторони.

Захід розпочався виступом президента ВАДА Вітольда Баньки та презентацією генерального директора Олів’є Нігглі, після чого відбулися 24 інтерактивні сесії, проведені антидопінговими сторонами у тісній співпраці з представниками ВАДА. Президент ВАДА задав тон, висловивши подяку за можливість знову зібратися та похвалити світову антидопінгову спільноту за спільну роботу для підтримки антидопінгової системи під час пандемії COVID-19. Він також поміркував про те, як ВАДА та антидопінгова спільнота разом «підвищують гру» на благо спортсменів у всьому світі. Пан Банька сказав: «Антидопінг – це співпраця, солідарність та партнерство. Завдяки прихильності та відданості кожної групи зацікавлених сторін антидопінгова спільнота досягає своєї місії. Ми всі можемо бути прикладом, роблячи сміливі кроки, щоб розв’язувати проблеми швидко та інноваційно. Ми можемо розширити охоплення та вплив антидопінгових програм, посилюючи розвиток потенціалу та обмін знаннями в усьому світі. Ми можемо взаємодіяти та співпрацювати один з одним, щоб збільшити підтримку, єдність і розуміння. Ми можемо підвищити обізнаність і сформувати чітке повідомлення про те, що чистий спорт – це єдиний вид спорту, який ми будемо визнавати й святкувати. І весь час ми повинні залучати та надавати можливості спортсменам, щоб їхня антидопінгова подорож була легшою, щоб вони були частиною процесу прийняття рішень і щоб вони могли будувати здорову та стійку кар’єру в спорті. Ось як вони надихнуть наступне покоління спортсменів робити те ж саме».

Генеральний директор ВАДА Олів’є Нігглі розповів  делегатам про шлях реформи управління, який ВАДА розпочало у 2016 році, що завершився важливими реформами, схваленими Радою Фонду ВАДА у травні 2022 року. Пан Нігглі також зосередився на досягнутому антидопінговою спільнотою за останні роки, а також оголосив  Стратегічний план ВАДА на 2020-2024 роки.

Генеральний директор ВАДА сказав: «Антидопінгова система продовжує розвиватися, як і ВАДА. Ми прагнемо залучати та розширювати можливості спортсменів, розбудовувати антидопінговий потенціал і спільноту в усьому світі, а також забезпечувати додаткове фінансування для подальшого розвитку спорту без допінгу. Антидопінгова система ще потребує зміцнення, і це вимагатиме повної уваги всіх нас. Ми з нетерпінням чекаємо на тісне співробітництво з усіма вами для реалізації наших амбітних планів. Ми впевнені, що завдяки винахідливості та єдності ми зможемо генерувати свіжі та інноваційні ідеї та досягти успіху в «підвищенні гри».

Підбиваючи підсумки симпозіуму, ВАДА опитало учасників щодо того, на чому глобальна антидопінгова спільнота повинна більше зосередитися, щоб «підняти гру». Хоча відгуки були різноманітними, виділялися інновації, освіта, залучення спортсменів, співпраця, дослідження та більше ресурсів.

Цьогоріч Україну на Симпозіумі представляла начальниця відділу планування відбору допінг-проб НАДЦ Ольга Завгородня. Її участь в цій важливій для антидопінгової спільноти події стала можлива завдяки фінансовій підтримці ВАДА та Польського антидопінгового агентства.

Майданчик такого міжнародного форуму це перш за все можливість налагодити корисні робочі контакти та обговорити співпрацю з різноманітними стейкхолдерами  в режимі живого спілкування. Завдяки плідній роботі п. Завгородньої упродовж двох днів Симпозіуму вдалося налагодити співпрацю ще з 4 НАДО, які також зголосилися тестувати українських спортсменів, які тимчасово перебувають на територіях їхніх країн. Ними стали Грузія, Литва, Норвегія та Фінляндія. Крім того, у ході спілкування з представниками Міжнародного агентства з тестування (ІТА) вдалося обговорити та домовитися про розробку стратегії з тестування українських спортсменів із залученням міжнародних федерацій.

Симпозіум також дав можливість поспілкуватися з представниками сервіс-провайдерів, які в майбутньому будуть співпрацювати з НАДЦ і здійснювати тестування на території України. Вже окреслено основні напрямки такої роботи й заплановано проведення тренінгу для персоналу з відбору проб (офіцерів допінг-контролю). Зокрема, спілкування з директором відділу тестування Міжнародного паралімпійського комітету дали змогу визначити основні напрямки взаємодії щодо тестування наших параатлетів за кордоном. Також плідна зустріч відбулася з представниками Athletics Integrity Unit, чиї представники висловили свою готовність допомагати НАДЦ та українським легкоатлетам за такими напрямками антидопінгової діяльності, як тестування, обробка результатів та освіта.

Атмосфера на таких міжнародних форумах завжди неймовірна. Крім того, свою підтримку Україні й нашій НАДО зокрема у своїх промовах проголосили Президент ВАДА Вітольд Банька та Себастьян Жіло, директор Європейського офісу ВАДА. Вони також подякували міжнародній антидопінговій спільноті за підтримку, яку вони надають Україні.

Щорічний симпозіум ВАДА – це спосіб для всіх, хто піклується про чистий спорт, зібратися разом, щоб обговорити наявні проблеми, успіхи, інновації та виклики, з якими може зіткнутися глобальна боротьба з допінгом у спорті.

Comments are closed.