Вебінар ВАДА на тему: «Новий Міжнародний стандарт освіти та рекомендації щодо його виконання»

Вебінар ВАДА на тему: «Новий Міжнародний стандарт освіти та рекомендації щодо його виконання»

В рамках програми підтримки імплементації Всесвітнього антидопінгового кодексу 2021 року, ВАДА організовує серію вебінарів. 5 листопада відбувся  виступ експертів Всесвітнього антидопінгового агентства – Тоні Каннінгема, старшого менеджера з освіти ВАДА та Кері Доусон, старшого директора Канадського центру етики в спорті, з оглядом нового міжнародного стандарту освіти.  Доповідачі  розповіли про основні елементи стандарту, його принципи та шляхи впровадження. Новий міжнародний стандарт набирає чинності 1 січня 2021 року.

Стандарт  називає принцип, згідно з яким ті, хто планують брати участь у великих спортивних заходах, наприклад, Олімпійських іграх, повинні  пройти навчання до початку події. Всесвітнє антидопінгове агентство започаткувало новий інтерактивний навчальний курс на антидопінговій платформі eLearning (ADeL) для спортсменів та тренерів, які планують брати участь в Олімпійських іграх в Токіо 2020. Курс розроблений ВAДA у співпраці з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) та Міжнародним агентством тестування (ITA) з метою навчання та підтримки спортсменів та їх тренерів під час підготовки до Ігор.

Спортсмени та тренери, які пройдуть новий курс, отримають розуміння антидопінгових правил, процедур та вимог, які діятимуть протягом Ігор в Toкіo 2020 – зокрема, як перевіряти лікарські засоби та подавати заявку на дозвіл терапевтичного використання забороненої речовини, як надати інформацію про місцезнаходження та пояснення прав та обов’язків спортсменів під час тестування. За допомогою курсу спортсмени та тренери навчаться визначати ключову інформацію: важливі дати, про які вони повинні знати, та яка організація має юрисдикцію над ними під час Ігор.

Також з 1 січня 2021 року запроваджується створення освітнього пулу спортсменів.

Comments are closed.