ВАДА публікує нові редакції Міжнародних стандартівта Технічний документ зі специфічних для спорту аналізів

ВАДА публікує нові редакції Міжнародних стандартівта Технічний документ зі специфічних для спорту аналізів

ВАДА публікує нові редакції Міжнародного стандарту з тестування та розслідувань, Міжнародного стандарту з терапевтичного використання та Технічний документ зі специфічних для спорту аналізів, які набудуть чинності 1 січня 2023 року
Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) повідомляє про публікацію:
переглянутого Міжнародного стандарту з тестування та розслідувань (МСТР);
переглянутого Міжнародного стандарту з терапевтичного використання (МСТВ); і
версія 8.0 Технічного документу зі специфічних для спорту аналізів (TDSSA).
Переглянуті МСТР та МСТВ пройшли процес консультацій із зацікавленими сторонами, який ВАДА розпочало в червні 2022 року; і всі три документи були схвалені Виконавчим комітетом ВАДА (ExCo) 23 вересня 2022 року та набудуть чинності 1 січня 2023 року.
МСТР 2023
МСТР встановлює обов’язкові стандарти для планування розподілу тестувань (включаючи збір і використання інформації про місцезнаходження спортсмена), повідомлення спортсменів, підготовку та проведення відбору проб, безпеку/адміністрування проб і документації після відбору, а також транспортування проб до лабораторій для аналізу. Він також встановлює обов’язкові стандарти для ефективного та дієвого збору, оцінки та використання антидопінгової інформації, а також для ефективного та результативного проведення розслідувань можливих порушень антидопінгових правил.
У процесі консультацій із зацікавленими сторонами, який згадувався вище, було враховано понад 120 коментарів від 23 стейкхолдерів. Усі коментарі були ретельно розглянуті Департаментом тестування ВАДА та Консультативною групою експертів зі стратегічного тестування, які обговорили коментарі та запропонували остаточну версію МСТР для ExCo, яку розглянули та схвалили.
Детальний підсумок змін до МСТР 2021 можна знайти тут, а відредаговану версію МСТР 2023 доступна для ознайомлена тут.
МСТВ 2023
МСТВ детально описує справедливу та зрозумілу процедуру для спортсменів, антидопінгових організацій (АДО), лікарів і допоміжного персоналу спортсменів, для ситуацій, коли через хворобу або стан здоров’я спортсмен може потребувати використання речовин або методів. які включені до Списку заборонених у спорті речовин і методів.
У процесі консультацій із зацікавленими сторонами, який згадувався вище, було враховано понад 100 коментарів від 27 зацікавлених сторін. Усі коментарі були ретельно розглянуті редакційною групою МСТВ ВАДА та членами Експертної консультативної групи з ДТВ, після чого були внесені додаткові зміни, перш ніж запропонувати остаточну версію на розгляд ExCo, яку він розглянув та схвалив.
Короткий перелік змін до МСТВ 2021 можна знайти тут, а версію МСТВ 2023 з виділеними червоним змінами, можна знайти тут.
Версія 8.0 TDSSA
TDSSA має на меті гарантувати, що всі АДО, які проводять тестування в тих видах спорту чи дисциплінах, в яких існує ризик вживання/застосування таких речовин чи методів, належним чином, хоча б на мінімальному рівні проводять такі аналізи.
Короткий опис змін до TDSSA версії 7.0 можна знайти тут, а версію 8.0 TDSSA, із виділеними червоним змінами, можна знайти тут.
Якщо у вас виникнуть запитання чи коментарі щодо МСТР 2023 та/або TDSSA версії 8.0, ми запрошуємо вас зв’язатися з testing@wada-ama.org. Якщо у вас виникнуть запитання чи коментарі щодо МСТВ 2023, ми запрошуємо вас зв’язатися з medical@wada-ama.org.

Comments are closed.