ВАДА оприлюднює Заборонений список на 2024 рік

ВАДА оприлюднює Заборонений список на 2024 рік

Сьогодні Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) публікує Список заборонених речовин і методів на 2024 рік (Список), який був затверджений Виконавчим комітетом ВАДА під час засідання 22 вересня 2023 року і набуде чинності з 1 січня 2024 року.

Також опубліковано

  • Резюме основних змін 2024 року і пояснювальну записку порівняно зі Списком 2023 року; та
  • Програму моніторингу на 2024 рік, яка включає речовини, що не входять до Списку, але які ВАДА бажає відстежувати з метою виявлення потенційних схем зловживання у спорті.

Список є одним з восьми міжнародних стандартів, які є обов’язковими для всіх підписантів Всесвітнього антидопінгового кодексу (Кодексу). Він визначає, які речовини та методи заборонені як під час змагань, так і поза ними, а також які речовини  заборонені в окремих видах спорту.

Генеральний директор ВАДА Олів’є Нігглі заявив: “Ми закликаємо спортсменів, їхнє оточення та всі зацікавлені сторони ознайомитися з Резюме основних змін на 2024 рік, щоб уникнути ненавмисного використання речовин і методів, заборонених у спорті. Зокрема, ми просимо всі антидопінгові організації ознайомити зі Списком і пов’язаними з ним документами спортсменів, їхнє оточення та інші зацікавлені сторони, які перебувають під їхньою юрисдикцією.

Основні зміни 2024 року

Усі основні зміни до Забороненого Списку на 2024 рік викладені в Резюме основних змін та пояснювальних записці до Списку 2024 року, включаючи наступну важливу інформацію щодо трамадолу:

23 вересня 2022 року Виконавчий комітет схвалив рекомендацію Експертної консультативної групи ВАДА щодо списку про заборону використання трамадолу під час змагань з 1 січня 2024 року. Відтермінування цього нововедення на цілий рік мало на меті дати достатньо часу стейкхолдерам  на вивчення та адаптацію до цієї зміни.

Трамадол був включений до програми моніторингу ВАДА, і дані, зібрані в рамках цієї програми, свідчать про його значне використання у спорті. Зловживання трамадолом, пов’язане з ризиком розвитку фізичної залежності, розладу вживання опіатів, та передозуванням, викликає занепокоєння в усьому світі і призвело до того, що трамадол став речовиною, використання якої контролюють у багатьох країнах. Наукові дослідження, що фінансуються ВАДА, як зазначено в Пояснювальній записці, також підтвердили потенціал трамадолу для підвищення спортивних результатів.

Освітні ресурси

На додаток до документів,  які згадувалися вище, ВАДА надасть доступ до ряду освітніх ресурсів в рамках своєї Програми підтримки впровадження Кодексу (CISP), доступ до яких можна отримати на Антидопінговій освітній платформі Агентства (ADEL). Ці ресурси включатимуть:

  • Чек-ліст – Впровадження нової редакції Списку (вже доступний на ADEL)
  • Інформаційний бюлетень для спортсменів та допоміжного персоналу спортсменів (ДПС) про трамадол (буде доступний у листопаді)
  • Інформаційний бюлетень про трамадол для медичних працівників (буде доступний у листопаді)
  • Посібник для спортсменів та допоміжного персоналу спортсменів щодо Списку 2024 (буде доступний у січні 2024 року)

Всі ці матеріали будуть доступні на антидопінговій освітній платформі ADEL українською мовою також.

Український переклад Забороненого списку 2024 буде як і раніше доступний на нашому сайті. Про розміщення україномовної версії ми повідомимо окремо, тому слідкуйте за нашими оновленнями.

Comments are closed.