ВАДА оприлюднило список заборонених у спорті речовин і методів на 2023 рік

ВАДА оприлюднило список заборонених у спорті речовин і методів на 2023 рік

29 вересня 2022 року Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) оприлюднило Список заборонених у спорті речовин і методів на 2023 рік (Список), який був схвалений Виконавчим комітетом ВАДА (ExCo) під час його засідання 23 вересня 2022 року та набуде чинності 1 січня 2023 року.

Також опубліковано:

  • Резюме основних змін та пояснювальні примітки на 2023 рік у порівнянні зі Списком 2022 року;
  • Програму моніторингу на 2023 рік, яка включає речовини, яких немає в Списку, але які ВАДА досліджує і контролює, щоб виявити потенційні моделі неправильного використання цих речовин в спорті.

Список є одним із восьми міжнародних стандартів, які є обов’язковими для виконання усіма підписантами Всесвітнього антидопінгового кодексу (Кодекс). Він визначає, які речовини та методи заборонені під час змагань, у позазмагальний період, а також речовини, які заборонені в певних видах спорту.

Генеральний директор ВАДА Олів’є Ніґлі сказав: «Як і щороку, ВАДА провело широкий спектр консультацій щодо Забороненого списку. До цього обговорення було залучено кваліфікованих експертів у галузі науки та медицини з усього світу. Цей процес дозволяє ВАДА ознайомитися з науковими дослідженнями та визначати останні тенденції допінгу, щоб гарантувати, що будь-яка нова або існуюча речовина чи метод, які можуть відповідати критеріям для додавання до Списку, досліджуються, щоб захистити здоров’я спортсменів та цінності чистого спорту в усьому світі. .”

Основні зміни 2023 року

Усі основні зміни на 2023 рік викладено в Резюме основних змін та пояснювальних примітках на 2023 рік.

Національний антидопінговий центр в свою чергу зробить переклад Забороненого списку 2023 року та Резюме основних змін і опублікує їх у вільному доступі на своєму веб-сайті. Ми повідомимо про це окремо в своїх соціальних мережах.

Основні зміни щодо трамадолу на 2024 рік

Слід зазначити, що також 23 вересня ExCo схвалив рекомендацію Консультативної групи експертів ВАДА заборонити наркотичний засіб трамадол на змаганнях з 1 січня 2024 року.

Відтермінування впровадження цієї заборони спрямоване на те, щоб надати додатковий рік для всебічного обговорення та навчання спортсменів, їхнього оточення та медичного персоналу, щоб у них було краще розуміння практичної реалізації заборони трамадолу на змаганнях.

Це також дасть час науковому співтовариству точно відпрацювати процедурні деталі, щоб забезпечити справедливі умови для кожного спортсмена. Крім того, це дасть спортивним органам час для розробки освітніх інструментів для спортсменів, а також для медичного та допоміжного персоналу, щоб розібратися з безпечним використанням трамадолу в клінічних цілях у рамках боротьби з допінгом.

Трамадол був включений у програму моніторингу ВАДА, і дані, зібрані в рамках цієї програми, свідчать про його значне використання у спорті. Зловживання трамадолом і ризик  розвитку фізичного звикання в залежності від використаної дози, опіатна залежність та передозування серед населення в цілому викликає занепокоєння та призвело до того, що він став контрольованим препаратом у багатьох країнах. Дослідження, що фінансуються ВАДА, як зазначено в Пояснювальній записці, також підтвердили потенціал трамадолу для підвищення спортивних результатів.

Пан Ніґглі продовжив: «Ми заохочуємо спортсменів, їхнє оточення та всіх зацікавлені сторони ознайомитися з Резюме основних змін, щоб уникнути ненавмисного використання речовин і методів, які будуть заборонениі у спорті в 2023 році. Зокрема, ми закликаємо антидопінгові організації в усьому світі поділитися Списком і пов’язаними з ним документами зі спортсменами, їхнім оточенням та іншими відповідними зацікавленими сторонами під їхньою юрисдикцією, щоб висвітлити важливі оновлення щодо використання трамадолу з 1 січня 2024 року».

Інформація з сайту Всесвітнього антидопінгового агентства. З оригіналом статті можна ознайомитися за посиланням: https://www.wada-ama.org/en/news/wada-publishes-2023-prohibited-list

Comments are closed.