Черговий он-лайн семінар ВАДА “Міжнародний стандарт із відповідності Кодексу та подальший розвиток Моніторингової програми”

Черговий он-лайн семінар ВАДА “Міжнародний стандарт із відповідності Кодексу та подальший розвиток Моніторингової програми”

14 жовтня 2020 року відбувся черговий вебінар ВАДА, якій стосувався питання Моніторингу виконання положень Всесвітнього антидопінгового кодексу (Кодексу) та аналізу змін, які матимуть місце в 2021 році через набуття чинності нової версії Кодексу та Міжнародного стандарту щодо відповідності Кодексу.

Доповідачами виступили Кевін Хайнес, заступник директора ВАДА з питань стандартизації та гармонізації, Тім Рікетс, директор ВАДА з питань стандартизації та гармонізації, Рута Смайзієне, менеджер відділу відповідності ВАДА та Еміліано Сімонеллі, Начальник відділу відповідності ВАДА.

Основними тенденціями процесу моніторингу відповідності Кодексу є:

  • Запровадження он-лайн моніторингу виконання положень Кодексу;
  • Зосередження на процесі Тестування як найбільш важливій складовій допінг-контролю;
  • Заохочення співробітництва між Антидопінговими організаціями;
  • Контроль розгляду справ про порушення Антидопінгових правил.

Під час вебінару був детально розглянутий вплив пандемії на боротьбу із допінгом, в першу чергу на процес тестування, освітні програми та загальне керівництво діяльністю антидопінгових організацій. ВАДА досить швидко розробило відповідну Настанову, що дозволило відновити процеси тестування за умови використання засобів індивідуального захисту та посилених санітарно-гігієнічних заходів.

Максимальне зниження кількості тестувань припало на квітень 2020 р. – в наступні місяці активність стабільно підвищувалась, тим не менш лишалась набагато нижчою, ніж в аналогічний період 2019 р.

Природньо, що ВАДА застосовувала до 7 жовтня гнучкий підхід до виконня коригуючих дій, а саме не вимагало дотримання строків їх завершення. На даний момент часові рамки знову встановлено, проте вони є розширеними.

ВАДА запровадило новий підхід до проведення аудитів, який заснований на проведенні он-лайн зустрічей протягом 4-5 днів. Крім того, ВАДА проведе аудит у меншої кількості Антидопінгових організацій та застосує менш жорсткі вимоги до виконання вимог щодо мінімальної кількості аналізів спортсменів, внесених в Реєстраційний пул тестувань щодо відсотка виконання вимог Технічного документу щодо спорт-специфічних аналізів.

Новий Міжнародний стандарт щодо відповідності Кодексу буде зосереджений на максимальній підтримці Антидопінгових організацій (АДО) з боку ВАДА  і застосування механізму позбавлення статусу відповідності лише у критичних випадках та виключно через Спортивний арбітражний суд (CAS). Цей підхід буде реалізований завдяки можливості постійного моніторингу виконання зобов’язань АДО за умови вчасного виконання коригуючих дій.

Вимоги Кодексу 2021 є диференційованими і поділяються на критичні, високопріорітетні та загальні, крім того, саме в Кодексі тепер відображені розширені наслідки його невиконання.

Наслідком набуття чинності нового Кодексу є необхідність оновлення Антидопінгових правил кожної АДО – на даний момент Національний антидопінговий центр надіслав нові розроблені правила в ВАДА та ПОЛАДА для їх аналізу та  подальшої імплементації.

 

Comments are closed.