Завершення спортивної кар’єри

Завершення спортивної кар’єри

Відомо, що спортсмен упродовж свого спортивного життя знаходиться під юрисдикцією багатьох організацій та повинен виконувати їхні правила (щодо змагань, тренувань, режиму). Серед багатьох – і антидопінгові правила, відповідно до яких спортсмен може бути включений до реєстраційного пулу тестувань і зобов’язаний здавати проби будь-де та будь-коли.
Що ж робити, коли спортсмен вирішив назавжди завершити спортивну кар’єру? Чи варто чекати зустрічі з допінг-офіцером, коли вже не береш участі в змаганнях і тренувальних зборах як спортсмен?
Для того щоб тестування, як і змагання з тренуваннями, залишилися в минулому, необхідно повідомити про своє рішення завершити спортивну кар’єру ту антидопінгову організацію, під чиєю юрисдикцією ви перебуваєте.
Для зручності українських спортсменів, включених до РТП НАДЦ, ми розробили форму повідомлення про завершення спортивної кар’єри. Завантажити й заповнити таку форму можна тут RTP-Athlete-Retirement-Form_2023_UKR
Проте якщо ви згодом вирішите повернутися до участі в національних або міжнародних змаганнях, вам необхідно зробити наступне:
✅ Повідомити в письмовому вигляді про своє рішення відповідну антидопінгову організацію (НАДЦ або міжнародну федерацію).
✅ Зробити це не пізніше ніж за 6 місяців до початку участі в змаганнях.
✅ Бути доступним/ою для тестування упродовж цього періоду.