Надання інформації про місцезнаходження

Надання інформації про місцезнаходження

Інформацію про місцезнаходження повинні представляти спортсмени, які  входять в національний пул тестування або в пул тестування міжнародної федерації.

Пул тестування – це список спортсменів, що створюється антидопінговою організацією. Критеріями внесення спортсменів в цей список являються непередбачувано високі спортивні результати, порушення самими спортсменами або їх персоналом антидопінгових правил, високий рейтинг на міжнародному та національному рівнях, а також планування виступів у міжнародних стартах.

Національний пул тестування ‒ список спортсменів, що створюється національною антидопінговою організацією (НАДЦ).

Пул тестування міжнародної федерації ‒ список спортсменів, що створюється міжнародною федерацією вашого виду спорту.

Якщо спортсмен отримує повідомлення (по електронній пошті) від міжнародної федерації, або від національної антидопінгової організації (НАДЦ) про те, що він включений в пул, то з цього моменту він зобов’язаний надавати інформацію про своє місцезнаходження в системі АДАМС відповідно критеріям викладеним у повідомленні.

Пул тестування міжнародної федерації ‒ список спортсменів, що створюється міжнародною федерацією вашого виду спорту.

Отже, якщо спортсмен отримує повідомлення (особисто в руки або по електронній пошті) від міжнародної федерації, або від національної антидопінгової організації (НАДЦ) про те, що він включений в пул, то з цього моменту він зобов’язаний надавати інформацію про своє місцезнаходження. 

Основні принципи

Позазмагальне тестування є важливою передумовою для того, щоб усі спортсмени змагалися в рівних умовах і щоб захистити Ваше право на чистий спорт. Інформація про місцезнаходження є незамінним інструментом, який дозволяє антидопінговим організаціям (АДО) здійснювати тестування спортсменів без попереднього повідомлення, що є ключовим принципом ефективної антидопінгової програми.

Будь-яка АДО, що уповноважена проводити тестування, може тестувати спортсменів будь-коли та будь-де.

Після отримання повідомлення спортсмен повинен  заповнити та підписати Форму підтвердження отримання повідомлення, додану до листа (ДОДАТОК І) та відправити електронним листом упродовж наступних 7 днів.

Термін включення

Спортсмен залишитеся в пулі тестування Національного антидопінгового центру України й буде зобов’язаний дотримуватися відповідних вимог, якщо і до тих пір, поки:

а) Отримає письмове повідомлення від Національного антидопінгового центру України про Ваше виключення з Реєстраційного пулу тестування; або

б) Письмово повідомляє Національний антидопінговий центр України про завершення спортивної кар’єри (вихід на спортивну пенсію). Завантажити відповідну форму можна тут.

Необхідна інформація

Вимоги до подання інформації про місцезнаходження Необхідна інформація
Актуальна поштова адреса

 

– країна;

– місто;

– поштовий індекс;

– назва вулиці;

– номер будинку;

– номер квартири;

– електронна пошта (для офіційних сповіщень)

Номер телефону Дійсний номер телефону, який використовуватиме АДО, якщо буде необхідно зв’язатися з Вами для тестування та сповіщення.
Часовий інтервал тривалістю 60 хвилин (для спортсменів у РТП) Проміжок часу від 5:00 до 22:00!

Це час, коли ви доступні для тестування (дім, місце тренування тощо)

 

Звертаємо Вашу увагу: регулярне внесення змін менше ніж за 12 годин до настання 60-хвилинного проміжку часу може бути розцінене як спроба ухилення від допінг-контролю, тому просимо Вас змінювати дані заздалегідь.

Поточне місцезнаходження вночі (позначається помаранчевим кольором у календарі)

 

– домашня адреса (місто, назва вулиці, номер будинку, номер квартири, поверх, код домофону);

– адреса тимчасового місця перебування;

– назва готелю (якщо ви на навчально-тренувальному зборі (НТЗ) чи змаганнях);

– номер кімнати;

Час регулярної активності – повна адреса місця, де проходить тренування тощо;

– додати до вашого розкладу тренування та зазначити назву спортивної споруди (позначається жовтим кольором у календарі);

– звичайний час здійснення таких регулярних видів діяльності (періодичність), наприклад з 8:00 до 10:00

Розклад і місце змагань – графік усіх змагань;

– адреса та назва кожного об’єкта, де планується виступ;

– інформація про вашу подорож (якщо ви знаходитеся в дорозі)

Як подавати необхідну інформацію до НАДЦ

Спосіб надавати інформацію про місцезнаходження – це Система антидопінгового адміністрування та менеджменту (ADAMS), розроблена Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА). Це безпечна система, що доступна в мережі інтернет та дозволяє самостійно та точно вносити інформацію про місцезнаходження в легкий та зручний спосіб. Також для подання інформації про місцезнаходження Ви можете використовувати мобільний додаток Athlete Central, що доступний на платформах iOS та Android:

Логін та пароль для ADAMS

Адреса сайту: https://adams.wada-ama.org

Логін:

Пароль:

Для першого входу в ADAMS Вам необхідно буде вибрати три контрольні запитання й дати на них відповіді. Ми рекомендуємо давати короткі відповіді (але більше, ніж 5 символів) англійською мовою, не використовуючи верхній регістр. Ваші відповіді будуть використовуватися для входу в ADAMS, тому Вам необхідно пам’ятати їх.

Також ADAMS запросить змінити пароль.

Вимоги до нового паролю наступні:

 • пароль повинен включати принаймні одну букву;
 • пароль повинен містити принаймні одну заголовну букву;
 • пароль повинен включати принаймні один числовий символ;
 • пароль повинен містити принаймні один символ нижнього регістру;
 • довжина паролю повинна бути не менше 10 символів.

Крім того, Вам надається можливість скористатися двофакторною автентифікацією за допомогою ТОТР (алгоритму одноразового пароля на основі АОТН), використовуючи нашу інструкцію.

Кінцевий термін подання інформації

Інформація подається щоквартально відповідно до наступних термінів:

Квартал Період Терміни подання інформації
Q1 1 лютого – 31 березня до 25 січня

 

Q2 1 квітня – 30 червня до 15 березня

 

Q3 1 липня – 30 вересня до 15 червня

 

Q4-

Q1 2023

1 жовтня – 31 січня 2023 року до 15 вересня

 

Як допомога для користування системою ADAMS Вам також надається «Коротка пам’ятка надання інформації через систему ADAMS»

Конфіденційність

Ми забезпечимо конфіденційність наданої інформації про місцезнаходження. Ця інформація буде використана лише для організації та проведення позазмагальних тестувань відповідно до Правил Національним антидопінговим центром та іншими компетентними антидопінговими організаціями, що візьмуть на себе зобов’язання зберігати її конфіденційність.

Будь ласка, зверніть увагу, що будь-яка інша антидопінгова організація з належними повноваженнями відповідно до Всесвітнього антидопінгового кодексу може тестувати у позазмагальний період у будь-який час, використовуючи інформацію про місцезнаходження, яку подали, чи будь-яку іншу інформацію.

Можливі наслідки за невиконання цих вимог

Зверніть увагу, що в разі невиконання зобов’язань як спортсмена пулу тестувань, можуть мати місце такі наслідки:

 • Пропущений тест – якщо не знаходитеся чи недоступні для тестування в зазначений 60-хвилинний період. Спортсмен має бути заявлений у доступному для допінг-контролю місці!
 • Неправильне подання Інформації про місцезнаходження – неподання чи невчасне подання щоквартальної інформації; подання неповної Інформації про місцезнаходження; надання неправдивої Інформації про місцезнаходження.
 • Якщо не дотримуєтеся правил подання Інформації про місцезнаходження, то це – «Порушення порядку надання Інформації про місцезнаходження спортсменом» – стаття 2.4 Правил. Покарання у вигляді 1–2 років відсторонення (залежно від ступеня вини спортсмена) за перше порушення або більше (у разі повторного порушення) настає, якщо існує комбінація із трьох порушень (чи то пропущені тести, чи то неправильне подання Інформації про місцезнаходження) у 12-місячний період.
 • Крім того, залежно від фактів, одна помилка подання Інформації про місцезнаходження може становити порушення антидопінгових правил відповідно до статті 2.3 (Ухиляння, відмова або неявка для відбору проби) та/або статтю 2.5 (Втручання або спроба втручання в будь-яку стадію допінг-контролю) Правил. Аналогічно моделі оновлення місцезнаходження в останню хвилину можуть бути досліджені та потенційно розглядатися як порушення антидопінгових правил відповідно до статті 2.3 та/або статті 2.5 Правил.

Особиста відповідальність

За бажанням спортсмена тренер або агент може допомагати виконувати вимоги щодо надання інформації про місцезнаходження. Проте майте на увазі, що лише спортсмен несете персональну відповідальність за будь-яке невиконання вимог. Так само як і при інших порушеннях антидопінгових правил дисциплінарний орган не візьме до уваги аргумент, що делегували це завдання іншій особі й не повинні бути покарані за його/її невиконання цього завдання належним чином.

Освіта

НАДЦ створив освітній пул з метою розвитку цінностей та етичної спортивної поведінки, а також підготовки спортсменів до участі у великих спортивних заходах та запобігання ненавмисному допінгу.

Як спортсмен РПТ Ви включені в освітній пул НАДЦ і повинні пройти електронне навчання на освітній платформі ВАДА – ADEL.

Доступ до ADEL можна отримати через www.adel.wada-ama.org.

Будь ласка, переконайтеся, що у вашому обліковому записі є наступна інформація, введена в профілі користувача:

 • Роль: Спортсмен.
 • Спорт: Ваш вид спорту.
 • Ваш рівень: Спортсмен міжнародного рівня (бере участь у міжнародних змаганнях).

Після створення облікового запису ви зможете отримати доступ до всіх курсів, у тому числі до  перекладених українською мовою:

 • Інформація про місцезнаходження – за посиланням: https://adel.wada-ama.org/learn/course/internal/view/elearning/469/informacia-pro-misceznahodzenna-ukrainska
 • Керівництво для спортсменів до основних змін у Кодексі 2021 року – за посиланням: https://adel.wada-ama.org/learn/course/400/kerivnictvo-dla-sportsmena-do-osnovnih-zmin-u-kodeksi-2021-roku-ukrainskij-ukrainian;lp=55

Якщо у вас виникли запитання чи проблеми з ADEL, будь ласка, напишіть на o.yushchenko@nadc.org.ua.

Після завершення курсу завантажте свій сертифікат про проходження курсу «Інформація про місцезнаходження» у форматі PDF та надішліть його нам на електронну адресу:  o.yushchenko@nadc.org.ua.

* * * *

У разі виникнення питань звертайтеся:

Поштова адреса: 01135, Київ, вул. Павлівська, 29

Ел. адреса: info@nadc.org.ua