Дії спортсмена при хворобі

Дії спортсмена при хворобі


Процес отримання дозволу на терапевтичне використання для спортсменів в Національному антидопінговому центрі України


Зміст

Процес отримання дозволу на терапевтичне використання для спортсменів в Національному антидопінговому центрі України  1

Що таке дозвіл на терапевтичне використання (ДТВ)?. 1

Які критерії видавання ДТВ?. 1

Хто повинен подати запит на ДТВ до Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ), де і коли?. 2

Чи можу я отримати ретроактивне ДТВ?. 3

Як подати запит на ДТВ до НАДЦУ?. 3

Коли я отримаю рішення щодо мого запиту на ДТВ?. 4

Як оновити мій ДТВ?. 4

Що робити, якщо НАДЦУ відмовило мені у запиті на ДТВ?. 4

Що робити, якщо ДТВ НАДЦУ не визнає моя МФ?. 5

Як забезпечується конфіденційність інформації?. 5

Контактна інформація. 5

Інші корисні посилання. 6


Що таке дозвіл на терапевтичне використання (ДТВ)?


У спортсменів, як і у всіх людей, можуть бути захворювання або стани, які вимагають прийому певних лікарських засобів або проходження певних процедур. Якщо лікарський засіб або метод, який спортсмен повинен приймати/використовувати для лікування хвороби або стану, включений до Забороненого списку Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), Дозвіл на терапевтичне використання (ДТВ) може дати можливість цьому спортсмену прийняти таку речовину або використати такий метод.

Запити на ДТВ розглядаються комісією експертів – Комітетом з терапевтичного використання (КТВ) – який може надати такий дозвіл.


Які критерії видавання ДТВ?


Усі чотири наступні критерії повинні бути виконані (для більш детальної інформації зверніться до ст. 4.1  Міжнародного стандарту з терапевтичного використання ВАДА)

  • У спортсмена чітко діагностований стан здоров’я, який вимагає лікування із застосуванням Забороненої речовини або методу;
  • Терапевтичне вживання речовини не призведе до значного підвищення спортивних результатів;
  • Відсутність розумної терапевтичної альтернативи використанню Забороненої речовини або методу;
  • Необхідність використання цієї речовини або методу не є наслідком попереднього вживання (без ДТВ) речовини або методу, які були заборонені під час використання.

Хто повинен подати запит на ДТВ до Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ), де і коли?


По-перше, перевірте, чи є лікарський засіб або метод, який Ви збираєтеся приймати або використовувати, в Забороненому списку. Це можна зробити двома шляхами:

Ви несете відповідальність за повідомлення своїх лікарів про те, що Ви є спортсменом, який підлягає допінг-контролю. Ваші лікарі повинні звірятися з Забороненим списком, коли прописують Вам ліки/метод. Якщо речовина/метод є забороненим, уточніть у лікарів, чи існують альтернативні методи лікування, які не заборонені. Якщо альтернатива відсутня, Ви повинні подати запит на ДТВ.

По-друге, перевірте рівень змагань, в яких Ви берете участь, щоб визначити, до якої антидопінгової організації та коли потрібно подати заявку на ДТВ.

Якщо Ви є спортсменом національного рівня, тобто берете участь виключно в  українських змаганнях (детальніше див. п. 1.4 Антидопінгових правил НАДЦ), Ви повинні звернутися до Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ) заздалегідь, як тільки виникає потреба, якщо немає надзвичайних чи виняткових обставин.

Що стосується речовин, заборонених лише в змагальний період, Ви повинні подати запит на ДТВ щонайменше за 30 днів до наступного змагання. Будь ласка, зверніться до розділу «Як подати запит на ДТВ до НАДЦУ?» нижче або до відповідної сторінки нашого сайту.

Якщо Ваш рівень нижче, ніж «Національний рівень», як визначено вище, тобто Ви не берете участь ані в українських, ані в міжнародних змаганнях, Ви маєте право подати запит на ретроактивне ДТВ після того, як пройдете тестування НАДЦУ або будь-якою іншою Антидопінговою організацією (АДО).

Важливе зауваження:

ДТВ, виданий НАДЦУ, діє лише на національному рівні. Якщо Ви є або стаєте спортсменом міжнародного рівня, або берете участь у Великому спортивному заході, ДТВ не буде дійсним, якщо його не визнають відповідна Міжнародна федерація (МФ) або Організатор великого спортивного заходу (ОВЗ). Ви несете відповідальність за те, щоб перевірити, чи визнається ДТВ, виданий НАДЦУ, Вашою МФ чи ОВЗ, без подання запиту на визнання.

НАДЦУ може допомогти вам у визначенні вашого рівня та вимог до видачі ДТВ, і, у разі потреби, допоможе Вам представити ДТВ, виданий НАДЦУ, до Вашої МФ для визнання. Будь ласка, зв’яжіться з представником КТВ, надіславши електронний лист на адресу tue@nadc.org.ua.


Чи можу я отримати ретроактивне ДТВ?


Ви можете подати запит на ретроактивне ДТВ до НАДЦУ лише, якщо:

  • рівень Вашого змагання це дозволяє (тобто Ви не є спортсменом міжнародного рівня, як визначено Вашою МФ, а також не є спортсменом національного рівня, як визначено НАДЦУ – див. п. 1.4 Антидопінгових правил НАДЦ);
  • Була необхідність у наданні невідкладної медичної допомоги або лікування гострого медичного стану;
  • Через виняткові обставини у Вас було не було достатньо часу чи можливості подати Ваш запит (або КТВ не мав достатньо часу або можливості для розгляду Вашого запиту) до проведення процедури відбору зразків;
  • ВАДА та НАДЦУ погодились, що принцип справедливості вимагає надання ретроактивного ДТВ.

 Важливе зауваження:

Використання Заборонених речовин перед наданням ДТВ може призвести до Несприятливого результату аналізу і можливого порушення Антидопінгових правил.

У випадку, якщо подання запиту на ретроактивне ДТВ є необхідним після відбору зразків, Вам наполегливо рекомендовано мати комплект медичних документів та бути готовим для подачі з метою його аналізу.


Як подати запит на ДТВ до НАДЦУ?


[Примітка: оберіть лише один варіант (1 або 2)]

 [Варіант 1 – тільки через ADAMS]

Ви повинні використовувати виключно форму запиту на ДТВ, доступну в ADAMS, і необхідний комплект медичних документів також потрібно подати через ADAMS. Якщо у Вас ще немає облікового запису ADAMS, зверніться за електронною поштою adams.nadc@gmail.com, щоб Вам його налаштували.

 [Варіант 2 – через ADAMS або паперовий формат / електронну форму ДТВ]

НАДЦУ рекомендує подання запиту на ДТВ через систему ADAMS, як зазначено у Варіанті 1.

В іншому випадку, завантажте будь-ласка форму запиту на ДТВ НАДЦУ, і, як тільки буде належним чином заповнена та підписана, надішліть її разом із необхідним комплектом медичних документів, на адресу tue@nadc.org.ua.

Ваш запит на ДТВ повинен бути поданий у розбірливій формі, використовуючи великі друковані літери.

Комплект медичних документів повинен містити:

  • Вичерпну історію хвороби, включаючи оригінали документації від лікарів-діагностів (де це можливо),
  • Результати всіх обстежень, лабораторних досліджень та візуальних оглядів, що стосуються запиту.

КТВ може надіслати запит до спортсмена або його лікаря щодо надання будь-якої додаткової інформації, аналізів, досліджень (КТ, МРТ, рентген), та іншої інформації, яку вважатиме необхідною для розгляду запиту спортсмена; та/або звернутися за допомогою до інших медичних чи наукових експертів, якщо буде вважати це за потрібне.

Будь-які витрати, що виникли в ході подання запиту на ДТВ і надання додаткових матеріалів на вимогу КТВ, несе спортсмен.

Будь-який запит на ДТВ, який не є повним чи розбірливим, не буде розглянутий і буде повернутий для завершення та повторного подання.

Щоб допомогти Вам та Вашому лікарю у наданні правильної медичної документації, ми пропонуємо звернутися до Чеклистів ВАДА щодо запиту на ДТВ для керівних вказівок та підтримки під час процедури подання запиту на ДТВ та Медичної інформації для підтримки рішень КТВ для керівних вказівок щодо конкретних загальних медичних станів, методів лікування, речовин тощо.

Зберігайте повну копію запиту на ДТВ та всю медичну інформацію, що подається разом з Вашим запитом, а також доказ того, що він був надісланий.


Коли я отримаю рішення щодо мого запиту на ДТВ?


НАДЦУ повідомить Вам рішення КТВ у письмовій формі протягом 21 дня з дати отримання повного запиту на ДТВ, включаючи необхідну медичну інформацію.


Як оновити мій ДТВ?


Кожен ДТВ має термін, в кінці якого він перестає діяти автоматично. Якщо вам потрібно буде продовжувати використовувати Заборонену речовину або метод, Ви зобов’язані подати новий запит на ДТВ з оновленою медичною інформацією до закінчення терміну дії ДТВ, таким чином, щоб було достатньо часу для прийняття рішення.

Важливе зауваження:

Наявність (з наступним відбором зразків), використання, зберігання або призначення Забороненої речовини або методу має відповідати умовам Вашого ДТВ. Отже, у випадку, якщо після надання Вашого ДТВ Вам потрібно застосувати суттєво інше дозування, частоту, шлях або тривалість введення, Ви повинні подати новий запит на ДТВ.


Що робити, якщо НАДЦУ відмовило мені у запиті на ДТВ?


Рішення про відмову у запиті на ДТВ включає пояснення причини/причин відмови. Якщо Вам незрозуміло, зв’яжіться з НАДЦУ, щоб зрозуміти, чому саме було відмовлено у наданні ДТВ. Іноді причиною може бути критично важлива інформація, діагностичний тест, відсутні лабораторні результати тощо. В протилежному випадку, Ви можете оскаржити рішення про відмову шляхом звернення до Національної апеляційної комісії.


Що робити, якщо ДТВ НАДЦУ не визнає моя МФ?


Ви або НАДЦУ мають 21 день, щоб направити це питання на розгляд до ВАДА після винесення рішення КТВ, надіславши ту саму інформацію, яку ви подали Вашому КТВ і які були покладені в основу рішення про відмову у виданні ДТВ за допомогою рекомендованого листа на адресу:

WADA Medical Director
World Anti-Doping Agency
800, Square Victoria

Montreal, H4Z 1B7, QC Canada

Чекаючи рішення ВАДА, ДТВ НАДЦУ залишається дійсним лише для змагань на національному рівні та для поза змагальних тестувань. Якщо справа не буде передана до розгляду ВАДА, ДТВ стає недійсним для будь-яких цілей, коли закінчується 21-денний термін розгляду.


Як забезпечується конфіденційність інформації?


Вся інформація, що міститься у запиті на ДТВ, включаючи супровідну медичну інформацію та будь-яку іншу інформацію, пов’язану з оцінкою Вашого запиту на ДТВ, є суворо конфіденційною та обробляється відповідно до Декларації спортсмена, яка знаходиться в системі ADAMS [Для Варіанту 2 лише у розділі «Як подати запит»/«How to apply»], та у формі запиту на ДТВ НАДЦУ. Професійне або договірне зобов’язання щодо конфіденційності поширюються на усіх членів КТВ та будь-яких інших уповноважених осіб щодо вашого запиту на ДТВ та пов’язаної з ним інформації (як зазначено в Декларації спортсмена).

Будь ласка, уважно ознайомтеся з умовами Декларації спортсмена. Зокрема, зауважте, що у випадку, якщо ви хочете позбавити права КТВ НАДЦУ отримати інформацію, пов’язану з вашим запитом на ДТВ відповідно до Декларації спортсмена, ваш запит на ДТВ вважатиметься відкликаним без ухвалення.

Інформація, що стосується запиту на ДТВ, буде зберігатися НАДЦУ та будь-якими іншими уповноваженими особами не довше, ніж це необхідно для цілей, зазначених у Декларації спортсмена, відповідно до Міжнародного стандарту щодо захисту конфіденційності та особистої інформації ВАДА.


Контактна інформація


Для питань та отримання додаткової інформації щодо роботи НАДЦУ, будь ласка зверніться електронною поштою до info@nadc.org.ua.

 Якщо у вас є сумніви щодо того, до якої організації ви повинні подати запит на ДТВ, або щодо процесу визнання, чи будь-якого іншого питання стосовно ДТВ, будь ласка, зверніться електронною поштою до tue@nadc.org.ua.

 Інші корисні посилання

Міжнародний стандарт ВАДА з терапевтичного використання (англійською мовою)

Міжнародний стандарт ВАДА з терапевтичного використання (українською мовою)

Настанова ВАДА з терапевтичного використання (англійською мовою)

Послідовність дій спортсмена при хворобі на сайті НАДЦУ

Комітет з терапевтичного використання НАДЦУ

Питання та відповіді щодо терапевтичного використання на сайті ВАДА

Чеклист ВАДА щодо запиту на отримання ДТВ