Дисциплінарна антидопінгова комісія

Дисциплінарна антидопінгова комісія

Дисциплінарна антидопінгова комісія (ДАК) є незалежним дисциплінарним органом, яка створена НАДЦ і діє з метою забезпечення дотримання права на неупереджене заслуховування будь-якої особи, обвинуваченої в порушенні антидопінгових правил. Основною метою діяльності ДАК є забезпечення принципу справедливого і неупередженого розгляду випадків порушення антидопінгових правил.

Слухання проводяться ДАК в міру надходження від НАДЦ або інших зацікавлених осіб відомостей щодо можливого порушення антидопінгових правил.  Для розгляду кожної окремою справи і прийняття рішення Головою ДАК призначається колегія у складі 3 членів комісії. Провадження складається з письмових заяв та, в більшості випадків, одного усного слухання. Спортсмен, або інша Особа, яку звинувачують у порушенні антидопінгових правил, разом зі своїм поясненням повинен надати всі письмові докази та будь-які інші допустимі докази, на які він має намір посилатися, а також повідомити прізвища(ще) будь-яких свідків, яких він має намір викликати, включаючи короткий виклад їх очікуваних свідчень, та прізвище(ща) будь-яких експертів, зазначивши їх сферу знань.

Спортсмен, або інша Особа, стосовно якої відкрито дисциплінарне провадження, можуть відмовитися від свого права на проведення слухань, направивши до НАДЦ в письмовій формі підтвердження визнання факту порушення антидопінгових правил і згоду на застосування до нього дисциплінарних санкцій відповідно до статей 9, 10 АДП НАДЦ. НАДЦ також вправі виносити рішення без слухання справи у випадках передбачених статтею 7.10 АДП НАДЦ.

Положення про Дисциплінарну антидопінгову комісію доступне за посиланням.