Про НАДЦ

Про НАДЦ

Щиро вітаємо на сайті

Національного антидопінгового центру!

Національний антидопінговий центр України є спеціалізованою державною установою, яка належить до сфери управління Міністерства молоді та спорту України.

Національний антидопінговий центр (скорочено – НАДЦ) є організацією, завданням якої є захист права кожної людини на участь у спортивних змаганнях, вільних від допінгу, створюючи при цьому справедливі та рівні умови для всіх спортсменів.

Іншими словами, НАДЦ стоїть на сторожі тих принципів, які називають Духом спорту і які ґрунтуються на підготовці, змаганнях та перемозі в чесній боротьбі!

Засобом досягнення цієї мети є впровадження антидопінгової програми, яку умовно можна поділити на дві великих частини:

  • Інформування та освіта
  • Допінг-контроль

Освітня програма ставить собі за мету попередження порушення антидопінгових правил шляхом роз’яснення спортсменам, персоналу, тренерам та керівникам спортивного руху поняття «допінг» та всіх аспектів дотримання антидопінгових правил. Розширення інформаційної антидопінгової роботи є основною метою створення цього сайту.

Допінг-контроль є перевіркою дотримання спортсменами антидопінгових правил, він включає в себе планування, відбір проб, відправку до лабораторії, отримання результату, його обробку, слухання та апеляції.