Обговорили труднощі здійснення антидопінгової діяльності в умовах війни з НАДА Німеччини та іNADO

Обговорили труднощі здійснення антидопінгової діяльності в умовах війни з НАДА Німеччини та іNADO

5-6- грудня 2022 року начальниця управління антидопінгової діяльності НАДЦ Ольга Завгородня в рамках робочого візиту відвідала офіси Національного антидопінгового агентства Німеччини та Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO) в м. Бонні.

У ході кількаденних зустрічей з німецькими колегами фахівчиня НАДЦ мала змогу ознайомитися з особливостями роботи НАДА з таких напрямків антидопінгової діяльності як обробка результатів, тестування, антидопінгова освіта і наука.

Антидопінгова організація Німеччини – одна з багатьох, яка після початку війни в Україні долучилася до проекту солідарності, який ініціювало ВАДА для підтримки програми тестування НАДЦ і за власний кошт здійснила відбір і аналіз у акредитованих лабораторіях 10 допінг-проб українських спортсменів.

Крім згаданого раніше, НАДА заявило про готовність і надалі підтримувати НАДЦ і такі напрямки антидопінгової діяльності в Україні як освіта і тестування. Відповідні відділи німецької АДО готові ділитися з нами своїм досвідом, надавати практичні поради та доступ до зразків документації по вказаних напрямках роботи.

З керівництвом іNADO (міжнародною організацією, яка захищає і підтримує незалежні національні антидопінгові організації для впливу на антидопінгову політику та прийняття відповідних рішень) обговорили можливість і перспективи приєднання НАДЦ до цієї структури. Їм пані Ольга розповіла про особливості і складнощі в здійсненні антидопінгової діяльності в Україні в умовах війни, відсутності електрики, зв’язку та доступу до мережі Інтернет. Можливість залучення антидопінгової спільноти до допомоги НАДЦ у вирішенні цих проблем також були предметом обговорення.

Ми щиро вдячні нашим колегам з усього світу за підтримку та окремо НАДА Німеччини за гостинність!

Comments are closed.