Наглядова рада антидопінгового контролю: звіт та планування

Наглядова рада антидопінгового контролю: звіт та планування

Фото прес-служби Міністерства молоді та спорту України

3 червня 2021 року відбулося чергове засідання Наглядової ради антидопінгового контролю на чолі з головою Ради Р. С. Сафіулліним, віце-президентом Національного олімпійського комітету, присвячене нагальним проблемам антидопінгової боротьби.

У нараді взяли участь Міністр молоді та спорту України В. М. Гутцайт, перший віце-президент Спортивного комітету О. К. Артем’єв, вчений секретар Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН В. І. Портніченко, віце-президент Національного комітету спорту інвалідів О. А. Скугарева.

Серед запрошених осіб присутніми були заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції А. В. Чесноков, завідувач сектору з питань запобігання використання допінгу в спорті О. О. Ткачук, директор Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ) І. М. Курліщук, заступник директора НАДЦУ Я. І. Кручек, завідувачка лабораторії НАДЦУ О. В. Сенчихіна, начальник організаційного відділу НАДЦУ О. С. Вихватенко.

На порядку денному постали питання поточної роботи НАДЦУ та подальших планів розвитку антидопінгової діяльності в Україні. Учасники заслухали змістовний звіт Центру за минулий 2020 рік, у якому йшлося про роботу установи. Було обговорено створення нормативно-правової бази з питань антидопінгової діяльності, в якому НАДЦУ безпосередньо бере участь, зокрема розробку проєкту нового закону «Про антидопінгову діяльність у спорті» та зміни до закону «Про фізичну культуру та спорт», що 2 червня 2021 року було підтримано Верховною Радою України у першому читанні.

На засіданні було заслухано звіт про успішно завершену роботу й досягнення в рамках плану коригувальних дій після аудиту ВАДА та здобуття підтвердження відповідності Національної антидопінгової організації України Всесвітньому антидопінговому кодексу. Були розглянуті аспекти розвитку та розширення міжнародного співробітництва, відзначені успіхи й окреслені шляхи удосконалення та посилення роботи НАДЦУ в області протидії допінгу, зокрема у поглибленні інформаційно-просвітницької роботи щодо шкідливості допінгу, і не лише у спортивному середовищі, але й загалом у суспільстві. Також на нараді обговорили плани щодо розділення антидопінгової організації та лабораторії шляхом створення окремої незалежної юридичної особи лабораторії.

Загалом учасники засідання відзначили кропітку й плідну працю в галузі протидії допінгу і висловили сподівання на подальший розвиток і досягнення в антидопінговій діяльності НАДЦУ.

Comments are closed.