Міжнародна антидопінгова спільнота демонструє свою солідарність з Україною і тестує спортсменів, які були змушені виїхати за кордон

Міжнародна антидопінгова спільнота демонструє свою солідарність з Україною і тестує спортсменів, які були змушені виїхати за кордон

У зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України 24 лютого 2022 року тестування українських спортсменів на території України та доставка допінг-проб до Польської антидопінгової лабораторії стали ускладненими. Першими, хто в скрутних умовах підставив плече допомоги українському антидопінговому центру, стали польські колеги: ПОЛАДА та особисто її керівник пан МІХАЛ РИНКОВСЬКІ. Вони організували та досі продовжують проводити тестування українських спортсменів, які тренуються на території Республіки Польща. ПОЛЬСЬКА АНТИДОПІНГОВА ЛАБОРАТОРІЯ та її очільниця пані ДОРОТА КВЯТКОВСЬКА також підтримали український антидопінговий центр у складних організаційних та фінансових умовах з української сторони шляхом безперервного аналізу допінг проб, відібраних в українських спортсменів.

Завдячуючи підтримці керівництва Всесвітнього антидопінгового агентства ВІТОЛЬДУ БАНЬЦІ, ОЛІВЕРУ  НІГГЛІ та ТОМУ МЕЮ український антидопінговий центр здобув підтримку НАДО таких країн як Іспанія, Хорватія, Швейцарія, Литва, Румунія, Бельгія, Франція, Естонія, США, Італія, Німеччина, Словенія і Болгарія. Ми високо цінуємо допомогу усіх НАДО у скрутний момент війни в Україні. На сьогодні за межами України іншими НАДО відібрано 83 проби українських спортсменів. Ми також не полишаємо тестування наших спортсменів в Україні. За час війни відібрано 54 проби.

Хочемо наголосити й пояснити нашим спортсменам та іншим зацікавленим особам, що незважаючи на те, що проби відбирають інші АДО, НАДЦ все одно виступає організацією, яка ініціювала тестування, а всі подальші етапи допінг-контролю залишаються у сфері відповідальності Центру.

Comments are closed.