Заборонена співпраця

Заборонена співпраця

Список забороненої співпраці (далі – Список) містить імена, національності та дати закінчення дискваліфікації допоміжного персоналу, які скоїли порушення антидопінгових правил. Усім спортсменам заборонено співпрацювати з такими особами відповідно до ст. 2.10 Всесвітнього антидопінгового кодексу*. Крім того, спортсмени повинні знати, що їм також заборонена співпраця з будь-якими спортсменами або допоміжним персоналом, котрі в даний час відбувають термін дискваліфікації, але виконують функції допоміжного персоналу, знаходячись у дискваліфікації. Для уникнення несприятливих наслідків, пов’язаних із забороненою співпрацею, НАДЦ рекомендує всім спортсменам уточнювати статус допоміжного персоналу, а також інших спортсменів, з якими вони співпрацюють із професійних питань пов’язаних із спортом, із відповідними антидопінговими організаціями для підтвердження, що такі особи не є дискваліфікованими.

Список призначений лише для узагальнення інформації та створений на базі інформації та рішень, котрі НАДЦ отримує від своїх учасників. НАДЦ не робить жодних заяв та не надає жодних гарантій, прямих чи опосередкованих, щодо повноти, точності чи надійності Списку, дана інформація надається у вигляді «як є». Список використовується на власний ризик. Крім того, публікація Списку не повинна розглядатися як офіційне письмове попереднє повідомлення спортсменів та допоміжного персоналу про дискваліфікацію та потенційні наслідки забороненої співпраці.

Списки оновлюються 10 квітня, 10 липня, 10 жовтня та 10 січня. Допоміжний персонал, дискваліфікація котрого закінчилася у період між оновленням Списку, буде значитися у списку до дати наступного оновлення списку. І навпаки, допоміжний персонал,  дискваліфікація котрого почалася у період між оновленням списку, буде розміщений у Списку з наступним оновленням.

НАДЦ визнає важливість особистої конфіденційності та підкреслює, що Список публікується для надання спортсменам та іншим особам додаткової інформації щодо дискваліфікацій допоміжного персоналу для запобігання співпраці спортсменів зі дискваліфікованим персоналом з професійних  питань, пов’язаних зі спортом відповідно до ст. 2.10 Всесвітнього антидопінгового кодексу.

 

Важливо! Розміщення списку осіб, з якими заборонена співпраця, на сайті НАДЦ вважається письмовим повідомленням.

 

Списки осіб, з якими співпраця ЗАБОРОНЕНА можна переглянути за посиланнями нижче:

Список забороненої співпраці допоміжного персоналу спортсмена
(тренери, лікарі, масажисти, адміністратори команди, тощо),
які вчинили порушення Антидопінгових правил НАДЦ

https://www.wada-ama.org/en/resources/the-code/prohibited-association-list

*Відповідно до Статті 2.10 Заборонена співпраця Всесвітнього антидопінгового кодексу:

“Співпраця Спортсмена або іншої Особи, яка перебуває під юрисдикцією Антидопінгової Організації у сфері здійснення професійної або іншої, пов’язаної зі спортом, діяльності, з будь-яким Допоміжним Персоналом Спортсмена, який:

2.10.1.1. перебуваючи під юрисдикцією Антидопінгової Організації, відбуває період відсторонення; або

2.10.1.2. якщо не перебуває під юрисдикцією Антидопінгової Організації, і якщо під час Обробки Результатів, відповідно до Кодексу, Відсторонення не було застосоване, а в ході кримінального, дисциплінарного або професійного розслідування визнаний винним у співучасті в діях, які визнавалися б порушенням антидопінгового правила, якби відповідні Кодексу правила були застосовані до такої Особи. Статус відсторонення такої особи повинен тривати, залежно від того, що більше – шість років з дати винесення рішення у кримінальному, професійному, або дисциплінарному провадженні, або протягом строку дії санкції, накладеної в результаті рішення по кримінальній, дисциплінарній справі;

2.10.1.3. діє як підставна особа чи посередник для особи, визначеної в статті 2.10.1.1 або 2.10.1.2

 

2.10.2. Для застосування порушення статті 2.10 Антидопінгова організація повинна встановити, що Спортсмен чи інша Особа знала про статус відсторонення Допоміжного Персоналу Спортсмена.

 

Тягар доведення факту, що будь-яка співпраця з Допоміжним Персоналом Спортсмена, визначена в статті 2.10.1.1 або 2.10.1.2, не стосується професійної чи будь-якої пов’язаної зі спортом діяльності, покладається на Спортсмена або іншу Особу, і якщо такої співпраці обґрунтовано не можна було уникнути.

 

Антидопінгові Організації, які володіють інформацією про Допоміжний Персонал Спортсмена, який підпадає під дію статей 2.10.1.1, 2.10.1.2, або 2.10.1.3, повинні повідомити про них ВАДА.

 

Коментар до статті 2.10: Спортсмени або інші Особи не повинні співпрацювати з тренерами, інструкторами, лікарями й іншим Допоміжним Персоналом Спортсмена, які відбувають період відсторонення за порушення антидопінгового правила або які були визнані винними у кримінальному злочині або у ході дисциплінарного розслідування, пов’язаних з допінгом. Також забороняється співпраця з будь-яким іншим Спортсменом, який виконує функції тренера, або особою Допоміжного Персоналу Спортсмена під час його періоду Відсторонення. Прикладом неправомірної співпраці може бути одержання порад щодо тренувань, стратегії, техніки, харчування і медицини; одержання терапії, лікування чи рецептів; надання біологічних матеріалів для аналізу; або дозвіл Допоміжному Персоналу Спортсмена діяти у якості агента чи представника. Неправомірна співпраця не обов’язково повинна передбачати будь-яку форму компенсації.

 

У той час як стаття 2.10 не вимагає від Антидопінгової Організації повідомляти Спортсмена або іншу Особу про статус відсторонення Допоміжного Персоналу Спортсмена, таке повідомлення, якщо направлене, буде важливим доказом для встановлення того, що Спортсмен або інша Особа знали про статус відсторонення Допоміжного Персоналу Спортсмена.”