Антидопінговий семінар для збірної команди України з карате ВТФ

Антидопінговий семінар для збірної команди України з карате ВТФ

21 травня 2022 р. за ініціативи лікаря збірної команди України з карате (ВТФ) Тетяни Куртян фахівцями НАДЦ було вперше проведено комбінований освітній семінар для спортсменів з цього виду спорту.
Перша частина семінару була присвячена основним питанням антидопінгової освіти і була присвячена розгляду тем, які допоможуть спортсменам і ДПС вільно орієнтуватися в тих процесах і заходах, які включає в себе боротьба з допінгом в спорті; знати і розуміти свої права і обов’язки; використовувати набуті знання як під час участі в міжнародних змаганнях, так і в повсякденному спортивному житті.
Інша частина освітнього заходу стосувалася принципів постнавантажувального відновлення із застосуванням дозволених фармакологічних і нутриціологічних (спеціальних харчових добавок – СХД) засобів. Своїми знаннями і досвідом зі слухачами поділилася доктор біологічних наук, професор, заступник директора Олімпійського інституту НУФВС України, фахівець НАДЦ Лариса Гуніна. Акцент цієї частини семінару було зроблено на тому, що не можна, ідучи проти Положень Консенсусу МОК-2018 (IOС Consensus), безпідставно вважати усі СХД допінгами та необґрунтовано уникати їх застосування у сучасній практиці підготовки спортсменів. Дана частина зустрічі викликала жвавий інтерес у слухачів, які активно ставили питання щодо різноманітних аспектів спортивної фармакології та нутриціології. Це свідчить про необхідність такого роду знань для атлетів високої кваліфікації.

Comments are closed.