Антидопінгова освіта перед участю у міжнародних змаганнях для Федерації синхронного плавання України

Антидопінгова освіта перед участю у міжнародних змаганнях для Федерації синхронного плавання України

Продовжується надзвичайно важлива і результативна співпраця Національного антидопінгового центру України та Федерації синхронного плавання України. 28 квітня поточного року на базі платформи Zoom відбувся навчальний семінар, присвячений майбутнім міжнародним змаганням і Олімпійським іграм у Токіо.

Структура освітніх семінарів, що висвітлюють певні особливості антидопінгових знань для участі в міжнародних змаганнях, значно відрізняється від структури звичайних загальноосвітніх семінарів. Учасники разом з повторенням вже відомих питань отримують вузьку інформацію, важливу саме для таких змагань, і поглиблюють вже набуті знання антидопінгового законодавства.

Цього разу слухачі були докладно ознайомлені з тим, які саме антидопінгові та спортивні організації мають і здійснюють повноваження щодо спортсменів на великих міжнародних спортивних заходах, дізналися найважливіші дати майбутньої Олімпіади й уточнили, як саме з цими датами пов’язані певні процеси антидопінгового контролю.

Далі лекторка НАДЦУ докладно розкрила визначення «Реєстраційний пул тестування» (РПТ) та покроково пояснила особливості процесу тестування на Олімпійських іграх, ретельно висвітлила права й обов’язки спортсменів під час тестування. Також учасникам нагадали про необхідність ретельного, уважного і відповідального заповнення і подання інформації про місцезнаходження.

Багато часу було приділено питанню вживання ліків з огляду на Заборонений список. Слухачам нагадали, що дуже важливо не використовувати ліки за самопризначенням і завжди звертатися за консультацією до лікаря або відповідного медичного закладу (і перелічили заклади, задіяні в Іграх); пояснили, як саме треба вчиняти за необхідності вживання медикаментів; розповіли про надзвичайно корисний інструмент перевірки ліків, який використовується на цьогорічних іграх, — Global DRO — і наголосили на важливості його використання. Також учасникам знов розповіли про етапи, особливості і часові терміни, пов’язані з поданням на дозвіл для терапевтичного використання, нагадали про ретроактивні дозволи й розібрали необхідні дії за виникнення потреби в медичній допомозі.

Дуже цікавою видалася частина лекції, присвячена особливостям майбутніх Олімпійських ігор з огляду на поточну епідеміологічну ситуацію у світі. Слухачів ознайомили з новими достатньо суворими правилами, скерованими на недопущення поширення епідемії COVID-19, розповіли про ресурси, де можна самостійно докладно вивчити цю інформацію. Також спортсменам нагадали про необхідність бути надзвичайно обережними у харчуванні й перелічили прості й ефективні правила, покликані убезпечити учасників Ігор саме в цьому питанні.

Наостанок багато часу було приділено важливому питанню збереження духу спорту і чистого спорту. Спортсменам та їхньому допоміжному персоналу розповіли про значущість особистої участі у недопущенні вживання допінгу, обговорили важливість персональної відповідальності й нагадали про платформу SpeakUP!, покликану допомогти у боротьбі з допінгом.

Окремо хочеться відзначити особливо ретельну і глибоку підготовку в галузі антидопінгових знань представників Федерації синхронного плавання України, присутніх на семінарі, і подякувати їм за це. Під час заходу слухачам було запропоновано пройти тести на знання антидопінгових правил, особливостей подання інформації про місцезнаходження тощо, і всі ці тести було виконано на високому рівні.

Тож можна упевнено говорити про дійсно результативну співпрацю Національного антидопінгового центру України та Федерації синхронного плавання України, яка, безперечно, буде також продовжена і надалі.

Comments are closed.