Антидопінгова освіта для допоміжного персоналу спортсмена
Не викликає жодних заперечень твердження, що кожний спортсмен має добре орієнтуватися в антидопінгових правилах і вміти правильно застосовувати свої знання на практиці, бо від цього залежить його успіх, кар’єра, успіх для всієї команди спортсмена. Від цього залежить власне спорт – діяльність, яка має бути максимально чесною, діяльність, яка повинна формувати чисте середовище, де кожний має рівні можливості.
Чи є це завданням лише однієї людини – атлета? Очевидно, ні. Ми маємо повсякчас пам’ятати про одну з найважливіших ланок для побудови справедливої спортивної спільноти – допоміжний персонал спортсмена. Таке узагальнююче визначення об’єднує низку людей, які щоденною працею забезпечують атлету всі необхідні умови для зростання, досягнень і перемог.
І тут слід наголосити на надзвичайній важливості всебічної антидопінгової освіти саме для цієї групи задіяних у спорті осіб, бо саме вони є тими людьми, хто цеглинка за цеглинкою має поступово вибудовувати світогляд своїх підопічних і сприяти формуванню правильних принципів на засадах чистого спорту.
Сьогодні, 2 квітня, за допомогою платформи Zoom відбувся загальноосвітній антидопінговий семінар НАДЦУ для допоміжного персоналу спортсменів національної збірної України з легкої атлетики – тренерів, лікарів, масажистів, адміністраторів тощо.
На початку лекції спікер Національного антидопінгового центру зробив змістовний огляд основних змін Кодексу 2021 року, згадав особливості і організацію антидопінгової діяльності у світі. Далі значний відтинок часу був присвячений прискіпливому й докладному огляду Забороненого списку 2021, також були розглянуті важливі аспекти подання дозволу на терапевтичне використання та особливості й ризики вживання різних спортивних та дієтичних добавок.
Учасники семінару виявили значний інтерес до обговорюваних тем, тож наприкінці долучилися до жвавої бесіди, де в достатньо невимушеній атмосфері змогли поставити необхідні запитання й отримати на них відповіді.