ADEL: антидопінгова платформа для освіти та навчання

ADEL: антидопінгова платформа для освіти та навчання

Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) приділяє багато уваги розвитку цілісної антидопінгової системи та питанню всебічної освіти спортсменів і всіх задіяних у сфері спорту осіб. Вся ця робота здійснюється з важливішою метою — надати можливість усім без винятку спортсменам чесно змагатися в середовищі, вільному від допінгу, і, що не менш важливо, зберегти своє здоров’я і отримати чисте задоволення від спорту.

Початок 2021 року був відзначений появою нових удосконалених документів і стандартів. Процес оновлення не оминув і найбільший та найвагоміший освітній ресурс ВАДА.

Як відомо, у січні 2018 р. ВАДА створило ADeL (Anti-Doping e-Learning) – освітню платформу електронного навчання, спрямованого на протидію допінгу. За допомогою ADeL всі бажаючі отримали можливість у доступній та цікавій формі долучитися до важливих знань, необхідних у їхній подальшій спортивній діяльності.

Січень 2021 р. став для ADeL часом трансформації та удосконалення; назва ресурсу також зазнала незначних змін — тепер він називається ADEL (Anti-Doping Education and Learning platform). Оновлена платформа пропонує базові освітні антидопінгові програми для спортсменів (навіть найменших) та їхніх батьків, тренерів, медичних працівників тощо. Особливо слід відзначити спеціальні курси, присвячені уточненню й поглибленню антидопінгових знань перед Олімпійськими та Паралімпійськими іграми в Токіо.

ADEL є особливою платформою для набуття знань про чистий спорт та антидопінг. Матеріали, наявні в ADEL, регулярно оновлюються та доповнюються ВАДА. Важливо відзначити основні особливості ресурсу:

  • він є безкоштовним для всіх бажаючих;
  • навчання можливо проходити з ПК, ноутбуку, планшету або мобільного телефону;
  • є можливість офлайнового проходження курсів з використанням мобільного додатку ADEL by WADA (наявний в App Store та Google Play);
  • є персональний навчальний план для кожної цільової групи (так, наявні окремі розгорнуті курси для тренерів, медичних працівників і навіть батьків);
  • навчання має концепт гри, де є можливість збирати цифрові значки та бали, створюючи додаткову мотивацію для спортсменів, які звикли змагатися у своєму виді спорту (справді, чому б не позмагатися у проходженні курсів ADEL?);
  • після закінчення важливих курсів надається сертифікат ВАДА;
  • є можливість обмінюватися питаннями та відповідями через спортивну спільноту;
  • є проста та зручна панель звітів для працівників АДО;
  • є можливість отримати допомогу через Help Desk;
  • доступні до завантаження навчальні матеріали.

Зареєструватися на платформі ADEL можна за посиланням: https://adel.wada-ama.org

Навчання доступне англійською, французькою та іспанською мовами. Також готується переклад курсів українською мовою. Тож не пропустіть цю подію, слідкуйте за нашими новинами та сторінкою Фейсбук.

Comments are closed.