«2021 COVID-19 and Clean Sport Update»: підсумки вебінару

«2021 COVID-19 and Clean Sport Update»: підсумки вебінару

Вчора, 25 лютого, відбувся вебінар, організований Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА) щодо питань чистого спорту та COVID-19, перший у 2021 році. Понад тисячу охочих зареєструвалися для участі в цьому заході, на якому експерти у сфері спорту та антидопінгу обговорювали нагальні проблеми, пов’язані з пандемією:

– ведучий вебінару Бен Сендфорд, голова Комісії спортсменів ВАДА;

– д-р Олів’є Рабін, старший виконавчий директор з питань науки та міжнародного партнерства ВАДА;

– Джеймс Склейтер, директор по боротьбі з допінгом Міжнародного паралімпійського комітету;

– д-р Ленка Вех, олімпійська чемпіонка з веслування, член комітету ВАДА з охорони здоров’я, медицини та досліджень.

Під час годинної розмови спікери поділилися своїм досвідом у сфері антидопінгу та спорту, а також відповіли на запитання, поставлені спортсменами та їхнім допоміжним персоналом.

До вашої уваги пропонуються основні тези, винесені спікерами.

Бен Сендфорд: COVID-19 спричинив надзвичайний вплив на всю світову спільноту, спорт і механізми регулювання антидопінгової системи. Через те що кількість змагань значно знизилася, відповідно й різко знизилася кількість змагальних, а також позазмагальних тестувань. Але все поступово повертається до звичного ритму, потроху виводячи число тестувань на попередній рівень, оскільки антидопінгові організації адаптувалися й розробили новітні шляхи для взяття проб. У цей складний час ВАДА наголошує, що на першому місці повинно стояти здоров’я спортсмена, а спорт і все інше – на другому. ВАДА рекомендує всім спортсменам, їхньому супроводу та допінг-офіцерам дотримуватися рекомендацій, наданих органами охорони здоров’я. Раніше ВАДА був опублікований Q&A документ, де подані ґрунтовні відповіді на актуальні питання щодо COVID-19 з огляду на принципи чистого спорту.

Джеймс Склейтер: Антидопінгова підготовка до Олімпійських та Паралімпійських ігор у Токіо проходить у звичному режимі. Вакцинація є рекомендованою, а не обов’язковою для атлетів та допоміжного персоналу. Розроблено план тестувань на COVID-19 для всіх учасників ігор, який суворо регулюватиметься. Для того щоб зберегти здоров’я спортсменів, Міжнародний олімпійський та Паралімпійський комітети розробили «Практичне керівництво для спортсменів та інших офіційних осіб», The Playbook for athletes and officials, де надаються рекомендації та обмеження для безпечного проведення Ігор.

Д-р Олів’є Рабін: Вакцинація є безпечною як для здоров’я, так і для проходження процедури допінг-контролю, оскільки заборонених речовин вакцини не містять. «Усі ми втомилися від пандемії, але я думаю, ми на шляху повернення до звичного ритму життя. І з тією швидкістю, з якою розвивається вакцинація, ми впевнені, що можемо побачити світло в кінці тунелю. Ми повинні залишатися оптимістичними. І Олімпійські ігри у Токіо будуть найважливішим знаком відродження не тільки для спортсменів, а й для всього людства».

Д-р Ленка Вех: У випадку зараження COVID-19 необхідно звертатися в установи охорони здоров’я, консультуватися з лікарем і всі лікарські засоби неодмінно перевіряти на вміст заборонених речовин. Обов’язково після відновлення, перед поверненням до звичайного режиму тренування, потрібно пройти обстеження, для того щоб уникнути побічної дії та негативного довготривалого ефекту. Якщо спортсмен вакцинується проти COVID-19, то упродовж перших 48 годин може спостерігати реакції імунної системи, такі як слабкість, біль у м’язах та зниження спортивних результатів. Але це скороминущий ефект. Спортсмен знаходиться у значно більшій зоні ризику, якщо заразиться натуральним вірусом, це може призвести до довготривалих негативних наслідків для здоров’я.

Також Бен Сендфорд закликав усіх спортсменів, які мають ідеї про шляхи покращення процедури тестування з використанням новітніх технологій, висловити свою думку, написавши особисто йому чи у ВАДА. Це пов’язано з тим, що під час пандемії багато антидопінгових організацій розробили альтернативні методи відбору проб, але все-таки багатьом спортсменам найбільш звичними є стандартні процедури тестування, коли допінг-офіцери приходять до їхнього помешкання або на змагання і потім відправляють зразки для аналізу до лабораторій. ВАДА створило спеціальну робочу групу для вивчення та аналізу ситуації, що склалася навколо COVID-19, і знаходження шляхів для її покращення в майбутньому.

 

Нагадаємо, це був перший вебінар у 2021 році, присвячений чистому спорту та наслідкам COVID-19. Стежте за нашими новинами на сайті НАДЦУ та у Фейсбук, а також за сторінкою ВАДА, щоб дізнатися про всі актуальні події у світі спорту та антидопінгу.

 

 

Comments are closed.